18 Kocert foto 1Sbor Páně Církve československé husitské v Brně–Řečkovicích se stal místem, které již po mnoho let pravidelně hostí umělecké pořady vysoké kvality. Spolek Verbum et Musica se ve spolupráci se zdejší náboženskou obcí snaží obohatit kulturní život naší městské části, takže posluchačům nabízí divadelní představení, koncerty, hudební recitály či mluvené slovo, které jsou alternativou k běžné mediální umělecké produkci. V uplynulých letech tak zaplněný Sbor Páně vyprovázel mohutným potleskem mistra Alfreda Strejčka, kytarového virtuosa Štěpána Raka, světoznámého varhaníka Jaroslava Tůmu, sólistu opery Národního divadla v Praze a řečkovického rodáka Zdeňka Plecha, jazzovou zpěvačku Barboru Řeháčkovou či známé televizní a divadelní osobnosti, mezi jinými Josefa Somra nebo Petra Kostku.
Místní obecenstvo již několikrát potěšila také vokální pěvecká uskupení, mezi nimiž již můžeme za pravidelné hosty označit křesťanskou kapelu ONLY HIS. Soubor mladých umělců, působící na hudební scéně více než devět let, decentním způsobem zprostředkovává křesťanské poselství tápajícímu člověku moderní doby. Kapela se prezentuje precizním zpěvem (sólový projev se střídá s vícehlasým, stejně jako se mužské hlasy prolínají se ženskými) i hrou na rozličné hudební nástroje. ONLY HIS vystupují s melodickými písněmi vlastní tvorby, skrze které reflektují každodenní drobné strasti, stejně jako velké problémy současné doby. Hudba, jejíž upřímnost odráží osobní zkušenosti členů kapely, přitom každým tónem a slovem nabízí naději a východisko.


Návštěvníci Sboru Páně se po předchozích koncertech ONLY HIS vraceli domů naplněni hřejivým pocitem u srdce, protože kapela dokáže přinést do lidských životů rozptýlení a radost. Toužíte-li po prožití výjimečného kulturního večera, přijměte naše srdečné pozvání na koncert slibující jedinečný hudební zážitek. ONLY HIS v Řečkovicích vystoupí 27. dubna 2019 od 18:00 hod. ve Sboru Páně CČSH na Vážného 6.
Místa je možno si rezervovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na tel. čísle 776 032 149. Podrobnější a aktuální informace naleznete na webových stránkách www.verbumetmusica.com. Vstupné je formou daru, jehož doporučená výše je 100 Kč. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu projektu Centrum křesťanské kultury.
Za náboženskou obec CČSH v Brně – Řečkovicích a spolek Verbum et musica
Mgr. et Mgr. Jakub Marša