07 foto 1V dubnu v Galerii Na radnici přivítáme výtvarnici paní Janu Vlčkovou a její dceru Janu.
Umělkyně Jana Vlčková se věnuje olejomalbě a kresbě tužkou. Díla zachycují krajinu na Vysočině, polní kvítí, kvetoucí louky, zčásti jde o fantazie, jindy je zachycena skutečnost v jednoduché tvarové a barevné podobě. V obrazech je možné nalézat i odkaz na kvantovou terapii. Autorka absolvovala řadu kurzů u různých uměleckých osobností našeho kraje, ale i v Praze.
Menší část výstavy tvoří rodokmeny s ukázkou kresleného stromu formátu 70 x 100 cm - společně s nabídkou vyhledání předků a následného uměleckého zpracování.
Druhou vystavující bude MgA. Jana Vlčková, loňská absolventka volné grafiky Fakulty umění v Ostravě. Ta zde vystavuje především práce grafické, ale také malbu. V minulosti byla nominována nadací Hollar za práci „Stopa“ na cenu za serigrafii. Její práce bylo možno vidět nejen v Česku, ale například i v Polsku či ve Francii. Inspiraci čerpá především z krajiny, která ji obklopuje.
Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 4. dubna v 17 hodin a potrvá do neděle 14. dubna 2019. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin. Výstava je prodejní.
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice
Na setkání se těší komise kultury a školství RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise


07 foto 207 foto 3