fotka starosty oříznutáVážení spoluobčané,

květen se nesl v duchu rozvolňování zdravotnických a hygienických opatření. S vedením základních a mateřských škol jsme řešili jejich znovuotevření. Nejčastěji jsme si řešili otázku, jak se dokáží vypořádat s metodickými pokyny Ministerstva školství. Rovněž provoz úřadu městské části se postupně vracel k normálu. Zasedání zastupitelstva jsme však z preventivních důvodů ještě raději uspořádali ve venkovních prostorách, na školním hřišti ZŠ Novoměstská.

Jelikož byly v posledních měsících uzavřeny také základní umělecké školy, bez potíží jsme zvládli zateplení fasády a stropu budovy ZUŠ UNIVERSUM. Zamětsnanci školy a její žáci se hned po znovuotevření prostor mohou těšit z příjemnějšího vzhledu objektu i ze zvýšení jeho tepelného komfortu.

01 Slovo starosty vizualizace 1Významnou investicí, která však ještě letos nedospěje do fáze realizace stavebních prací, je vypracování projektové dokumentace na stavbu nové budovy v areálu MŠ Měřičkova. Tento záměr počítá s novým dvoupodlažním objektem na místě bývalé kotelny. Přinese vytvoření nové třídy a vybudování prostor pro pohybové aktivity všech dětí navštěvujících školku. S ohledem na současnou situaci je těžké předjímat další harmonogram, přesto bychom zahájení stavebních prací chtěli stihnout už v nadcházejícím roce, nejpozději pak v roce 2022.

Společně s městskou částí Brno-Jehnice jsme dlouhodobě žádali město o vybudování chodníku propojujícího Mokrou Horu a Jehnice. V roce 2017 bylo Radou města Brna schváleno zpracování investičního záměru a letos na jaře byly práce zahájeny. Druhá dlouhodobě prosazovaná akce – vybudování chodníku v Maříkově ulici (ke Globusu) - začne letos na přelomu srpna a září.

Na závěr ještě upozorním na novinku, kterou zavádíme v rámci transparentnosti jednání zastupitelstva. Již přes dva roky funguje praxe, že jsou projednávané materiály k dispozici několik dní předem na webových stránkách městské části. Nově zavádíme online přenosy z každého zasedání zastupitelstva pro zájemce, kteří mají o projednávané body zájem a nemohou se z nejrůznějších důvodů zúčastnit jednání osobně.

Marek Viskot
Váš starosta

01 Slovo starosty foto 1 1 

Nová fasáda budovy ZUŠ v Kořenského ulici