V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna zruší školní autobusové linky a upraví provoz ostatních.

„Počet cestujících v posledních dnech opět klesá, spoje jsou vytížené v průměru na 75 procent. Očekáváme, že nová vládní nařízení budou mít za následek další propad poptávky po našich službách. Proto přistupujeme ke zrušení školních linek a u většiny linek přejdeme na prázdninové jízdní řády. Provoz nejvytíženějších páteřních linek však zůstane zachován v běžném režimu,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Cílem podniku je najít kompromis, ve kterém se budou cestující cítit bezpečně a zároveň bude zohledňovat reálnou poptávku po přepravě.

Změny v provozu MHD
• Omezení rozsahu noční dopravy, zejména v nocích o víkendu.
• Omezení posilových spojů do akademických oblastí.

• Přerušen provoz školních autobusových linek š85 - š88.

• Většina linek MHD v Brně přejde na prázdninový provoz, výjimkou jsou páteřní linky (např. tramvajové linky 1, 6, 8 a trolejbusové linky 25 a 26), jejichž provoz zůstane zachován v běžném režimu jako je tomu nyní.

„Celou situaci a vytíženost spojů budeme nadále sledovat. Pokud to bude potřeba, jsme schopni rychle reagovat a provoz linek upravovat,“ dodal dopravní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

Revizoři DPMB při své práci od dnešního dne upozorňují cestující na nutnosti nošení roušek na zastávkách.

Mgr. Hana Tomaštíková
tisková mluvčí DPMB, a.s.