12 Skřítci na zámku fotoPrvní červnovou neděli čekal děti z tanečního oddílu Pampelišky TJ Sokol Brno-Řečkovice netradiční zážitek a úkol v podobě vystoupení na státním zámku Lysice. Představení bylo tentokrát vybráno a nacvičeno na základě pohádky „Ať žijí duchové“ a občané naší městské části se s ním mohli setkat třeba během letošní plesové sezóny.
Již brzy ráno nás uvítalo krásné letní počasí a zámek, netrpělivě očekávající první návštěvníky. Po prostorové zkoušce jak v interiéru, tak na nádvoří zámku se již děti spěchaly převléct do kostýmů a v rámci dětských prohlídek byly nečekaným a milým překvapením pro malé návštěvníky i jejich rodiče. Celkem museli všichni zvládnout pět vystoupení, čtyři ve velkém sále zámku a jedno na nádvoří. Byl to program náročný, ale neodradilo nás ani horké počasí, ani náhlá odpolední bouřka a děti vše zvládly na výbornou. Odměnou jim byl potlesk a úsměvy velkého množství diváků, v mezičase třeba obědový piknik přímo v zámecké zahradě, vítaná zmrzlina, samostatná prohlídka zámku, věnovaná jen nám, či památkový dáreček od paní kastelánky. A k tomu ještě ta možnost podívat se za zamčené dveře, které tak lákají malé návštěvníky .
Velké díky patří nejen všem vystupujícím, ale zejména také vedoucím oddílu Pampelišky za náročné a precizní nacvičení taneční sestavy a starost o děti. A zapomenout nesmíme ani na tvůrce kostýmů, kulis a ostatní, kteří se jakkoli na zdárném průběhu podíleli. Ačkoli velice unaveni, zažili jsme krásný den, na který určitě nikdo z nás nezapomene.
A tak si na závěr můžeme oddychnout a poctivě říct: „Úkol splněn, rytíři Brtníku.“

Margita Dvorská