Přednášky s besedami, pořádané Výborem pro národnostní menšiny si nacházejí stále více příznivců. O tom svědčila i prosincová beseda o Slavkovské bitvě s Prof. PhDr. Dušanem Uhlířem, CSc.
Na únor roku 2016 jsme pro vás připravili další bonbónek. Bude jím pokračování vinařských besed, nově s Ing. Miroslavem Musilem, PhD. z Univerzity Tomáše Bati.
Beseda, která se uskuteční ve čtvrtek 18. února v 17 hodin na radnici bude věnována vínům vyráběným pod dohledem. Těmi jsou potom vína mešní používaná v křesťanských liturgiích a vína košer, sloužící při židovských náboženských obřadech.
Jsem přesvědčen, že tato tématika, stejně jako předchozí vinohradnicko – enologická setkání s Doc. Ing. Eduardem Postbiglem, CSc. zaujmou.
Na setkání s příznivci naší Moravy a moravských vín se těší

RNDr. Ivan Koláčný, předseda VNM ZMČ

Řečkovický ples plakátVážení a milí,
dovolte nám pozvat vás na Řeckovický ples, který se bude konat 19.2.2016 od 19.30 v řečkovické sokolovně.
Tento ples bude trošku neobvyklý a věříme, že si ho spolu užijeme. Pořádáme ho, protože jsme po plesech v Řečkovicích zaznamenali velkou poptávku a chtěli jsme stávající plesy, tj. Sokolský a Farní, doplnit, současně se však lehce odlišit.
Netradičnost plesu bude spočívat v tom, že vás na něm uvítáme v krojích. Kdo máte možnost a chuť, budeme velmi rádi, když se k nám ve vlastním či zapůjčeném kroji nebo stejnokroji (skauti apod.) přidáte. Někteří z vás si možná vzpomenou, že před několika lety již jeden takový ples byl. Pojďme z toho udělat příjemnou zimní vzpomínku na letní hody =)
Nebojte se, kdo nechce nebo nemá možnost si kroj zapůjčit, moc rádi ho samozřejmě uvítáme v jakémkoliv vhodném plesovém oděvu.
Celý večer nám bude zpříjemňovat, většině dobře známá, dechová kapela Zdounečanka, která svou skvělou hudbou doprovází i řečkovické hody. Muzikanti to jsou velmi zdatní. Mimo dechovek umí zahrát i spoustu moderních písniček v jejich jedinečném podání, které budou s lidovkami střídat.
Těšit se na plese můžete na tombolu, společné tance, taneční vystoupení, výborné víno a mnoho dalšího =)
Vstupné v kroji je 80 Kč, klasické vstupné je 120 Kč.
Předprodej lístků na 728 722 614 a na www.sokolreckovice.cz

Na setkání s vámi a příjemný večer se těší Ř13 a Sokol-Řečkovice

 

Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

ŽÁKOVSKÝ VEČER
2. února v 18.00
24. února v 18.00

PĚVECKÝ KONCERT
10. února v 18.00

Pěvecká soutěž KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK regionální kolo Brno – město 16. února

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

hledání láskyPořady pánů Štěpána Raka a Alfreda Strejčka uváděné ve Sboru Páně CČSH v Řečkovicích se již staly milou tradicí, na kterou po roční odmlce opět navazujeme. Oba umělci vystoupí v naší městské části již po deváté. Každý z nich patří k umělecké špičce ve svém oboru.

Štěpán Rak je světově uznávaný koncertní mistr ve hře na kytaru. V roce 2000 byl jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Titul mu udělil prezident Václav Havel. Kdo slyšel hru Štěpána Raka, dá mi jistě za pravdu, že je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě s duší hudby.

Alfred Strejček je mistr lidského hlasu neboli uměleckého přednesu. Patří mezi špičkové interprety poezie a prózy a je několikanásobným laureátem soutěží profesionálních umělců v uměleckém přednesu. Je držitelem nejvyššího ocenění v tomto oboru – Křišťálové růže. Přednáší též v latině, angličtině, němčině, španělštině a italštině. Je znám i jako autor pořadů, např. Vivat Comenius, Vivat Carolus Quartus, Amen, pravím ti či Koncert pro Mistra Jana, které jsme měli již tu čest v Řečkovicích slyšet.

Ceníme si tohoto, že oba umělci do Sboru Páně CČSH v Řečkovicích jezdí obzvláště rádi pro jeho neopakovatelnou atmosféru a velmi vnímavé publikum.

Tentokrát k nám přijíždí s pořadem „HLEDÁNÍ LÁSKY“. Tento pořad je poetickým leporelem nabízejícím setkání s nejrůznějšími podobami lásky v hudbě i v úvahách moudrých lidí. Barokní autoři jsou zastoupeni Ivanem Jelínkem a sv. Františkem Saleským. Období klasicismu pak Hectorem Berliozem a Karlem Hynkem Máchou. Poetismus je zastoupen Apollinairem a Štěpánem Rakem… V pořadu se ale také setkáme v nezvyklých spojeních i s řadou dalších autorů, kteří nesmazatelně patří ke kulturnímu dědictví lidstva.

Pořad je tradičně ukázkou mistrovského umění, ve kterém se snoubí hudba se slovem, se kterým se v dnešní době můžeme setkat jen výjimečně.

Přijměte proto naše pozvání na tento ojedinělý kulturní počin. Pořad bude již tradičně uveden ve Sboru Páně CČSH, Vážného ul. 6, v sobotu 27. února 2016 v 19:00 hod.

Místa ve Sboru Páně je možno si rezervovat na tel č. 776 032 149 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vstupné je formou dobrovolného daru, doporučená výše činí 100,- Kč. Výtěžek bude věnován na podporu projektu Centra křesťanské kultury.

Po uvedení pořadu bude možnost si zakoupit CD z tvorby obou umělců.

Vratislav Jan Marša, farář CČSH, spolek Verbum et musica

Venku to často tak ani nevypadá, ale opravdu tu máme zimu. No a do zimy se hodí i zimní pohádka. A my jsme pro děti i jejich rodiče a známé jednu takovou vskutku připravili a jmenuje se, jak jinak, než ZIMNÍ POHÁDKA.

Ten, kdo byl v našem Sboru Páně na pohádce nazvané „Černoušek Bum-ti“, poznal její hlavní postavu, černouška Bum-tiho.

A o černouškově dobrodružství vypráví i ZIMNÍ POHÁDKA. Tentokrát se černoušek Bum-ti vypraví na sever, do Grónska, aby konečně uviděl sníh. Černoušek se seznámí s eskymákem Nanukem, ledním medvědem Ursusem, poprvé bude sekat díru do ledu a uloví rybu a hlavně, uvidí sníh a potká Sněhovou vločku.

Režie této pohádky se ujal Zdeněk Ševčík, herec Divadla Radost v Brně. V představení opět hrají velké loutky (téměř metrové), které vytvořila vynikající výtvarnice Bára Kuropatová. Autorem hudby je Milan Potůček.

Pohádku nám zprostředkují dvě výborné herečky, které vzešly z Divadla Radost, Sandra Riedlová a Kateřina Mendlová Horáčková.

ZIMNÍ POHÁDKA je určena nejenom pro děti, ale i pro jejich rodiče či prarodiče, kteří se také rádi nechají unést do dětských let. Tudíž neváhejte a přijďte s dětmi v sobotu 13. února 2016 v 16:00 hod. do Sboru Páně CČSH na Vážného ulici č. 6.

Délka představení je 45 minut. Pohádka je určena pro děti MŠ a ZŠ prvního stupně. Po představení bude pro děti a rodiče připraveno již tradičně výtvarné tvoření a hry v klubu Jonáš.

Doporučený dar při vstupu činí 50,- Kč. Informace najdete také na www.ccshreckovice.cz nebo na www.verbumetmusica.com.

Vratislav Jan Marša spolek Verbum et musica

Soukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o.,
Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

PF 2016

ŽÁKOVSKÝ VEČER
26. ledna 2016 v 18.00

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

Vážení spoluobčané,
Protože námi pořádané sběry šrotu u Vás vzbudily velký zájem, rozhodli jsme se, že mimo vyhlášené železné soboty, je možné provést odvoz starého železa individuálně – kdykoli během roku. Zároveň Vás prosíme, NEPODPORUJTE POCHYBNÉ SPOLEČNOSTI, které pořádají jiné železné akce. Děkujeme! Kontakt: 724 90 76 85 (od 18 hod.),
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.hasicireckovice.webnode.cz

7. 1. 17 h Houslový koncert žáků prof. Novotného (konzervatoř) sál školy
18. 1. 18 h oborový klavírní koncert sál školy
20. 1. 18 h oborový pěvecký koncert sál školy
27. 1. 18 h Hraje celá rodina – koncert žáků školy sál školy
a jejich rodinných příslušníků

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka školy