Celkem 28 brněnských základních škol se ve spolupráci s Unií sportovních klubů města Brna zapojilo do projektu – Sport ve škole. Akce je podporována městem Brnem, Jihomoravským krajem i Českou unií sportu a jejím záměrem je, aby si děti z 1. až 4. tříd vyzkoušely zdarma 1x týdně více sportů ve své školní tělocvičně pod dohledem zkušených oddílových trenérů, či sportovních osobností.
Mezi vybranými školami, které od ledna do června nabízí svým žákům pravidelný sportovní kroužek, je také ZŠ Horácké náměstí v Brně-Řečkovicích, a to každé úterý od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně pro 1. stupeň na ulici Uprkova. V lednu se děti mohly seznámit se základy juda, v únoru a březnu probíhají basketbalové tréninky např. pod odborným dohledem reprezentantek Edity Šujanové a Kateřiny Sedlákové z ženského basketbalového klubu VALOSUN, či basketbalistů mužského MMCITÉ. V květnu a červnu budou pro změnu potřeba žíněnky k vyzkoušení řecko-římského zápasu.
Podrobný rozpis kroužků, přihlášku pro vaše dítě a více informací naleznete na webových stránkách www.sportveskole.cz

Richard Foltýn – zastupitel a předseda komise sportu

24 Šachový turnaj 2V soboru 13. 2. 2016 uspořádal Šachový klub Duras BVK – Královo Pole ve spolupráci se Sokolem Řečkovice již 15. ročník šachového turnaje Gillarův memoriál, který je zařazen do seriálu krajských přeborů v rapid šachu mládeže. Prostory sokolovny nezvykle zaplnilo 90 mladších a 35 starších žáků z celého jihomoravského kraje, kteří na 62 šachovnicích během 5-ti hodin odehráli celkem 434 partií. Vítězi se tentokrát stali hráči pořádajícího klubu Duras BVK, v kategorii mladších žáků Petr Glozar, v kategorii starších žáků Daniel Daněk.

Ing.Rudolf Moulis, CSc.
Předseda ŠK Duras BVK – Královo Pole

124 Šachový turnaj 4

TJ Sokol Řečkovice oddíl krasojízdy pořádá v sobotu 9. dubna 2016 mistrovství ČR juniorů v krasojízdě v sokolovně, Vážného 19, začátek v 10 hodin všechny příznivce a zájemce srdečně zveme!

126 TJ Sokol krasojízda 2

26 TJ Sokol krasojízda 3

28 Bruslák 2Je to již hodně dávno, co se dalo v Řečkovicích bruslit na nějakém přírodním či uměle vytvořeném kluzišti a to se letos rozhodla změnit asi desítka nadšených tatínků z Orláku.
Za tímto ambiciózním projektem stálo velikánské nadšení a předpověď čtrnáctidenních mrazů.
“S touto myšlenkou jsme laškovali již několik let, ale počasí nám nepřálo. Letos konečně zamrzlo, tak jsme se do toho pustili!” Uvedl jeden z organizátorů. V neděli 17.1.2016 jsme dostali souhlas Orla Řečkovice s umístěním kluziště na jejich petanquové hřiště a příslib, že se s námi bude na celém projektu finančně podílet. (dřevěné mantinely, voda, elektrická energie,...). Tím to celé odstartovalo! Hned v pondělí jsme nakoupili materiál, provedli základní stavební úpravy a ve večerních hodinách, kdy začíná více mrznout, jsme udělali první nástřik ledu. Od zkušených ledařů jsme se dozvěděli, že musíme udělat nástřik minimálně 25 vrstev a že optimální teplota pro nástřik začíná na -5°C, což nás směřuje především k nočním pracím (přes den tolik nemrzne). Proto jsme udělali rozpis směn a celou noc jsme vyráběli vrstvu po vrstvě. Naše nadšení neznalo mezí a když jsme viděli, jak se celé dílo daří, tak jsme nepolevovali. Ve středu ráno po dvou odpracovaných nocích jsme naznali, že odpoledne by mohl proběhnout první test. A tak byl ve středu zahájen zkušební provoz.

Vyhlášeny jsou tyto kategorie:

- jednotlivec (maximálně 3 nominace)
- trenér (1 nominace)
- funkcionář (1 nominace)
- družstvo (1 nominace)

Z došlých nominací bude komisí sportu vybráno k ocení 10 jednotlivců, 5 trenérů, 3 funkcionáři a 5 družstev + jeden absolutní vítěz, který se v pátek 18. 3. 2016 stane Sportovcem roku 2015 naší MČ.

Podmínkou k nominaci je buďto trvalé bydliště v MČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora, nebo členství v některé místní organizaci, která zde sportovní činnost provozuje.

Vaše nominace ať už oddílové, nebo osobní zasílejte do 29. 2. 2016 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Richard Foltýn – předseda Komise sportu

Sportovní program na ÚNOR:

Městská hala míčových sportů - Vodova:

Basketbal – Bonver ŽBL
6.2. VALOSUN KP Brno : Strakonice 15:30 hod.
aktuálně na: www.valosunbrno.cz
(nová hala)

Házená – Extraliga mužů
13.2. KP Brno : Zubří 17:00 hod.
27.2. KP Brno : Frýdek-Místek 17:00 hod.
aktuálně na: www.kpbrno.cz

Futsal – 1. liga
19.2. Helas Brno : Tango Brno 19:30 hod.
26.2. Tango Brno : Kladno 20:00 hod.
aktuálně na: www.futsalbrno.cz
(nová a stará hala)

Volejbal – extraliga žen
VKKP Brno - nadstavbová část
aktuálně na: www.vkkpbrno.cz
(nová hala)

Florbal – extraliga mužů
14.2. BULLDOGS Brno : Otrokovice 17:00 hod.
28.2. BULLDOGS Brno : Pardubice 17:00 hod.
aktuálně na: www.buldogs.cz
(nová hala)

TIP MĚSÍCE:

Futsal – Brněnské DERBY
19.2. HELAS Brno : TANGO Brno 19:30 hod.
(nová městská hala – Vodova, Brno-Královo Pole)

Richard Foltýn – zastupitel, předseda Komise sportu

val nym cena vlkovéBrněnská basketbalová matadorka Veronika VLKOVÁ (VALOSUN KP Brno) se stala teprve devátou ženou česko-slovenské historie, která pokořila bájnou hranici 6000 ligových bodů.
Ve vítězném zápase v Trutnově zaznamenala potřebných 16 bodů, které ji stačí na celkový součet 6001…!
V pořadí samostatné české ligy jsou před 31letou královopolskou křídelnicí pouze legendární, ale již nehrající - Eva Vítečková a Petra Reisingerová.
Naopak Vlková začala okamžitě navyšovat svoji rekordní ligovou sérii v souboji proti DSK Basketball Nymburk, před kterým jí předal symbolické ocenění předseda klubu Richard Foltýn.

Odbor KČT Moravská Slavia Řečkovice srdečně zve příznivce kratších i delších výletů na 14. ročník Černohorských šlápotů, který začíná pro milovníky výkonnostní turistiky v pátek 26.2.2016 ve 20 hod. 102 km (Řečkovice, Kuřim, Zlobice, Černá Hora, Jedovnice,

Řečkovice) a 27.2.2016 od 6:30 do 10 hod. trasy 54, 45. 34, 24, 14 a 8 km směrem na Černou horu a kratší vzdálenosti. Start i cíl je v sále bývalého pivovaru.

Těšíme se na Vaši účast. Informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 608875157.

Jarek Černý za Odbor Moravské Slavie Řečkovice.

ZŠ Novoměstská uspořádala tradiční třídenní florbalový turnaj o putovní pohár ředitelky školy. Letošního 10. ročníku se zúčastnilo 32 žákovských družstev z brněnských škol. Po devíti letech se týmu Rytířů ze ZŠ Novoměstská splnil sen – konečně vyhráli. Pohár naší paní ředitelky letos neputuje do jiné školy, ale zůstává „doma“.
Naši chlapci nastoupili v osmi utkáních a všechna vyhráli s celkovým skóre 66 : 11.
Celý tým ve složení Kalousek, Mrhálek, Jančařík, Prokeš, Vysloužil,Kotzian, Matuš, Novák, Kolář a bratři Svadbíkovi bojoval s velkým nasazením a sportovním elánem.

Trenéři děkují všem hráčům za vynikající hru a vzornou reprezentaci školy.

Libor Haluza, trenér

Jeden z nejstarších kolektivních míčových sportů, národní házená, slavila 110 let své existence. Ve světě není mnoho sportů, které by se mohly chlubit tak bohatou historií. V Řečkovicích tento sport provozuje Oddíl národní házené 1.NH BRNO, z.s.
Oficiální oslavy 110 let národní házené proběhly ve dnech 5. – 10. 5. 2015 v severočeské oblasti pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka.
Součástí oslav byl i Superpohár mládeže 2015 v kategorii staršího žactva a dorostu pod osobní záštitou předsedy České unie sportu pana JUDr. Miroslava Jansty. V turnajích daných věkových kategorii bojovaly výběry nejlepších hráčů jednotlivých oblastí. A jak si vedly výběry Jihomoravské oblasti, ve kterých reprezentovali hráči 1.NH BRNO.
Výběr Jihomoravské oblasti starších žáků obsadil 4. místo.
Družstvo JMO reprezentovali následující hráči 1.NH BRNO: Jonáš Míček, Jan Kosař, David Bárek, Marek Mottl, Jarek Kilián, Adam Sauer a Martin Pavlok.
Výběr Jihomoravské oblasti dorostenců obsadil 2. místo.
Družstvo JMO reprezentovali následující hráči 1.NH BRNO: Daniel Winkler, Jakub Kratochvíl, Tomáš Ježek, Jiří Voženílek, Lukáš Zavřel, Radim Rozlílek, Pavel Kouřil, Jan Winkler a Jarek Kilián.
Další významnou akcí byly mezizemská utkání ČECHY – MORAVA
Utkání juniorů: ČECHY – MORAVA 17 : 17 (10:11)
Družstvo Moravy reprezentovali následující hráči 1.NH BRNO: Daniel Winkler, Jakub Kratochvíl, Jiří Voženílek, Radim Rozlílek a Pavel Kouřil.
Utkání mužů: ČECHY – MORAVA 20 : 14 (10:5)
Družstvo Moravy reprezentovali následující hráči 1.NH BRNO: David Műhlhandl m.n.h. a Jan Petr m.n.h. (Dále nominovaný Tomáš Ulrych se ze služebních důvodů z účasti omluvil).

V rámci oslav 110 let národní házené proběhlo na GALAVEČERU NÁRODNÍ HÁZENÉ, konaného dne 8. 5. 2015 v Městském divadle Chomutově, vyhlášení výsledků ankety Národní házenkář roku 2014. Z družstva mužů 1. NH BRNO se Tomáš ULRYCH umístil na pěkném 4. místě. Do první desítky se ještě umístili na 6. místě David Műhlhandl m.n.h. a na 10. místě Jan Petr m.n.h.

Ing. Dušan Sestrienka

Školník/údržbář/správce budov

Podmínkou je zručnost, SŠ vzdělání s maturitou nebo s výučním listem, technické dovednosti, dobré komunikativní schopnosti, ŘP B a chuť do práce. Nabízíme práci na plný úvazek, služební byt, příjemné pracovní prostředí, platová třída v rozpětí od 4. tř. do 8. tř. dle kvalifikace. Nástup od 1. 7. 2017, v případě zájmu prosím zasílejte své strukturované životopisy a motivační dopisy do 30. 4. 2017 na uvedenou emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 541 321 507.

Uklízečka

Místo je na 6 hodin denně, nástup dle dohody, nejpozději 1. 8. 2017. Nabídky s životopisem zasílejte na adresu školy nebo přenechte osobně v kanceláři, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Dopravní podnik města Brna ve spolupráci se statutárním městem Brnem zavádí od 1. června 2016 novu službu SENIOR BUS. Služba je určena pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší 70 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně. Cestující si jízdu můžou objednat na telefonním čísle 731 518 348 vždy od 7:00 do 15:00 hodin. Informace pro operátora:
• datum a čas požadované jízdy,
• místo nástupu a výstupu,
• jméno a příjmení,
• datum narození nebo č. průkazu ZTP či ZTP/P,
• jméno a příjmení případného nezbytného doprovodu,
• telefonní číslo, na kterém je zájemce k zastižení.
Služba SENIOR BUS, která je provozována pouze na území města Brna, je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 korun. Jedna doprovázející osoba bude cestovat zdarma.
Ing. Miloš Havránek, generální ředitel DPMB, a. s.

2021: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen,
2020: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2019: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2018: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjenlistopad, prosinec
2017: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2016: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2015:
2014:
2013:
2012: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, příloha červenec-srpen, září,
2011:
2010: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2009: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2008:
leden, únor, březen, duben, květen, červen,červenec-srpen, září, říjen, listopad, prosinec
2007:
2006:
2005:
2004:
2003:

vydává ÚMČ Brno - Řečkovice a Mokrá Hora
vychází každý měsíc
je vydáván obvykle v rozsahu 8 stran, plnobarevně
příspěvky do zpravodaje ŘEČ zasílejte elektronicky na níže uvedenou adresu, vždy v příloze a v navrhované formě k tisku, včetně uvedení názvu a autora příspěvku. Fotografie, loga, obrázky zasílejte v samostatné příloze
za věcnou správnost odpovídá autor příspěvku
redakční rada si vyhrazuje právo příspěvky podle potřeby zkrátit, případně stylisticky upravit nebo neuveřejnit
uzávěrka je uvedena na poslední straně předchozího čísla v tiráži
distribuováno zdarma do všech schránek v městské části
náklad 7.600 výtisků
inzerce řádková:
- cena za každý započatý řádek je 60,- Kč bez DPH

- šířka sloupce 90 mm (tzn. na řádku zhruba 60 znaků vč. mezer)
- velikost písma 12 bodů, písmo Times new roman

inzerce plošná:
- cena za 1 cm2 plochy ve dvoubarevné části je 50,- Kč bez DPH
- cena za 1 cm2 plochy v plnobarevné části je 70,- Kč bez DPH
- velikost plošné inzerce je:
- celostránkový inzerát (186 x 265 mm)
- inzerát na 1/2 strany (186 x 130 mm)
- inzerát na 1/4 strany (90 x 130 mm)
- inzerát na 1/12 strany (90 x 40 mm)
- inzerát (90 x 20 mm)
- plošné inzeráty dodávejte v kvalitních předlohách a dostatečné velikosti a rozlišení
- obrázky s nižším rozlišením mohou mít při tisku horší kvalitu

- u opakované inzerce je možnost uplatnění množstevní slevy do 10 %, což je v kompetenci redakční rady zpravodaje

příjem inzerce : Dita Hofbauerová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Zasílejte svoje příspěvky na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
redakční rada:
- Dana Filipi (šéfredaktorka)

- Mgr. René Černý, Ing. Filip Hrůza, PhD., Kateřina Svobodová, Ing. Martin Otčenášek, Lenka Vystrčilová, Mgr. Dana Malíková

   Redakční plán zpravodaje Řeč na rok 2021.

 

vydání
uzávěrka
redakční rada 
únor 15.1.  20. 1. v 17:00 hod.
březen 15.2  24. 2. v 17:00 hod.
duben 15.3.  24. 3. v 17:00 hod.
květen 15.4.  21. 4. v 17:00 hod.
červen 15.5.  19. 5. v 17:00 hod.
červenec + srpen 15.6.  23. 6. v 17:00 hod.
září 16.8.  25. 8. v 17:00 hod.
říjen 15.9.  22. 9. v 17:00 hod.
listopad 15.10.  20. 10. v 17:00 hod.
prosinec 15.11.  24. 11. v 17:00 hod.
leden 2022 10. 12.  14. 12. v 17:00 hod.