Cítíte se bezpečně, když jdete večer sami parkem? Máte pocit, že své věci nemusíte střežit, protože vám je nikdo neukradne? Je váš domov bezpečným přístavem? Jsou k vám korektní spolupracovníci nebo spolužáci?
Asi se shodneme, že nežijeme v ideálním světě. Vidíme to každý den. Kdo má ostřejší lokty, ten je na koni. Nikdo nechceme být něčí obětí – v rovině fyzické ani psychické. Jak ale na to?
Jedním z řešení je výcvik reálné sebeobrany. Proč? Protože se naučíte nejen bránit, když na vás někdo zaútočí, ale i konfliktu předcházet, a v neposlední řadě posílíte i své sebevědomí a budete psychicky odolnější.
Jakou sebeobranu tedy vybrat? Nebo je to jedno? Jsou bojové sporty a systémy, kde jsou pro úspěch nutné předpoklady, jako dobrá fyzická kondice nebo pohybové dispozice. A pak jsou systémy, které se může naučit a úspěšně použít kdokoliv, bez ohledu na věk, pohlaví nebo zdraví. A právě do této skupiny patří izraelský bojový systém Krav Maga - Kapap.
Vyznačuje se jednoduchými a přímočarými technikami. V reálné sebeobraně jde o maximální efektivitu a zároveň o snadné zvládnutí technik. Tento systém využívá přirozených reakcí a pohybů těla, a proto není potřeba učit se složité pohybové vzorce.
V Řečkovicích je od tohoto září možnost naučit se Kapap každé úterý v čase 19:30 až 21:00 hodin v prostorách zápasnického klubu Hellas na Horáckém náměstí. Noví zájemci jsou vítáni po celý rok. První lekce je zdarma. Tak si přijďte zacvičit a přesvědčit se, že to zvládnete i vy. Více informací naleznete na www.kapap-czech.cz.

Milan Žíla – trenér KAPAP-CZECH pro Brno