16 Dáme na vás fotkaZ participativního rozpočtu Dáme na vás je zrealizováno již 19 projektů, které navrhovali sami obyvatelé Brna. Nedávno tak byla slavnostně otevřena pobočka Knihovny Jiřího Mahena „Na Křižovatce“ na ulici Křížová, kde proběhla kompletní rekonstrukce. Za zmínku určitě stojí také Industriální naučná stezka u řeky Svitavy, jež na 11 panelech popisuje bohatou brněnskou historii průmyslu a výroby.

Aktuálně je dalších 31 vítězných projektů v realizaci. Například díky projektu s názvem Stromy pro život je vysazováno celkem 500 stromů napříč různými městskými částmi. V rámci projektu Nebýt na to sama – Ženy v onko léčbě byla zprovozněna první onkokosmetická poradna v ČR a od září je možné navštěvovat pohybové lekce onkojógy a terapii tancem.
V pátém ročníku participativního rozpočtu, který se nyní blíží do finále, je opět navržena spousta zajímavých projektů. Mnoho z nich bylo posouzeno jako proveditelných, a postupují tak do celoměstského listopadového hlasování. Seznámit se s nimi můžete v galerii na webu damanavas.brno.cz nebo si je můžete prohlédnout na každoroční výstavě na náměstí Svobody, kde budou vystaveny od 25. října do 9. listopadu.
O projektech, kterým bude z participativního rozpočtu rozdělena celková částka 35 milionů korun, rozhodnete v listopadu vy. Máte už své favority do hlasování?

Odbor participace
Magistrát města Brna

16 Dáme na vás logo