Již šestým rokem je spuštěn participativní rozpočet Dáme na vás. Brňané tak mohou už nyní podávat své nápady na zlepšení svého okolí. Letošní novinkou je zvýšená maximální částka na jeden podaný projekt, a to ze 3 na 5 milionů korun!
Město pro tento rok vyčlenilo ze svého rozpočtu celkovou částku 35 milionů korun, která půjde na vaše nápady. Podat nápad můžete bez ohledu na to, zda máte ve městě trvalé bydliště či nikoliv. Projekty mohou být zaměřeny na různé oblasti: od sportu, zdraví přes rodiny s dětmi, seniory až po kulturu či dopravu. Nápady mohou být investičního charakteru, tedy například postavení nového hřiště, pumptracku či cyklostezky, nebo se může jednat o tzv. měkký projekt, kdy jsou z participativního rozpočtu hrazeny například programy na podporu onkologických pacientů. Mezi takové patří právě realizované projekty Nebýt na to sama – Ženy v onko léčbě či Onkologicky léčené děti v Brně.
Své nápady můžete přihlašovat na stránkách www.damenavas.brno.cz, v případě potíží také osobně na Magistrátu města Brna na ulici Husova 12. Podávat projekty je možné až do 15. května, ale čím dříve projekt podáte, tím dříve může začít sbírat podporu veřejnosti. Právě projekty, které do 31. května získají podporu veřejnosti v podobě 300 „líbí se mi” nebo 50 podpisů na podpisovém archu, budou posuzovány z hlediska jejich realizovatelnosti příslušnými odbory a mají šanci postoupit do listopadového finálového hlasování.
Nyní je čas, kdy můžete podávat své nápady.
Chyťte se příležitosti a změňte Brno!

Ing. Linda Seitlerová
Dáme na vás
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

28 Dáme na vás grafika na web