fotka starosty oříznutáDětská hřiště vybraná veřejností opravíme ještě letos,
kulturní život přes léto konečně bez omezení

Před rokem jsem vás požádal, ať na radnici posíláte návrhy na zlepšení stavu dětských hřišť, která městská část spravuje. Jednalo se o výčet deseti hřišť, vybudovaných před přibližně deseti až patnácti lety. Nejvíce došlých podnětů se zabývalo hřištěm v Jandáskově ulici (u tenisových kurtů na Mokré Hoře) a hřištěm v Kubově ulici. Zatímco některá další místa potřebují spíše jen drobnější úpravy a vylepšení, v případě těchto dvou uvedených prostorů je třeba důkladné rekonstrukce. Mám radost, že se tak stane ještě letos. Z pohledu rozpočtu městské části to začátkem roku tak optimisticky nevypadalo, ale zejména díky tomu, že na revitalizaci zeleně v ulicích Kárníkova a Bří Křičků a následně v Renčově, Škrétově a Kremličkově jsme získali dodatečné finanční prostředky v rozpočtu města, můžeme se v létě pustit i do řešení zmíněných hřišť.

01 Slovo starosty vizualizace

 

 

Po dvou letech různých omezení hromadných akcí to letos vypadá na plnohodnotnou kulturní sezónu v areálu bývalého pivovaru. Tradičně první velkou akcí byl 1. května Majáles studentů Gymnázia Řečkovice. Dne 19. května oslavila 45. výročí Základní škola Horácké náměstí svou „Akademií“. Bohatý program připadá na červen, červenec i srpen. Poslední větší akcí bude tradiční Letní noc na konci srpna. Po ní už bude vše zdárně směřováno k velké rekonstrukci areálu. Bez kompletní rekonstrukce bychom se velice reálně začali blížit stavu, kdy bychom venkovní akce v našem jedinečném areálu nemohli z bezpečnostních důvodů vůbec pořádat. Stavební práce by měly začít ještě letos na podzim, z čehož mám samozřejmě radost. Pro naši městskou část jsou oslavy kulturních tradic stěžejní a k jejich pořádání prostě potřebujeme adekvátní zázemí.

Na závěr mi dovolte popřát vám krásné a pohodové léto. Bohužel se v poslední době setkáváme se špatnými zprávami častěji než dříve. Využijme tedy slunečného počasí a prázdninových měsíců k fyzické i psychické regeneraci. Umějme si dělat radosti a užívejme si každé krásné chvíle s rodinou či s přáteli. Vše špatné se jednou v dobré obrátí, pokud budeme stát při sobě. V naší čtvrti máme nadstandardní sousedské vztahy, což se ověřuje v době jakékoliv krize. Z toho mám neskutečnou radost a jsem na Řečkovice a Mokrou horu patřičně hrdý. Přeji vám léto plné krásných zážitků.

Marek Viskot
Váš starosta