Poslední listopadový den loňského roku skončilo hlasování, které určilo vítězné nápady 6. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkem 13 123 Brňanů svými hlasy rozhodlo, že si přejí realizovat tyto projekty: NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě, Onkologicky léčené děti v Brně – II., Klubovny pro děti i seniory v Medlánkách, Stromy II, Dětské hřiště AKÁTKY, Activity Park BRNOcity a Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce.
O zájmu Brňanů podpořit děti i dospělé nejen během náročné onkologické léčby, ale také v průběhu následujícího období, které rovněž není pro onkologické pacienty a pacientky snadné, svědčí první dva vítězné projekty, jež jsou pokračováním úspěšných projektů z minulých ročníků.
Klubovny pro děti i seniory v Medlánkách umožní rozšířit volnočasové aktivity pro děti. Současně zde najdou místo pro scházení i medlánečtí senioři, kteří uvítají nové prostory pro svou činnost v docházkové vzdálenosti od svého bydliště.
Cílem projektu Stromy II je navázat na úspěšný projekt z 3. ročníku participativního rozpočtu Stromy pro život a pomocí výsadby několika set stromů přispět ke zlepšení kvality ovzduší, půdy, vody i života obyvatel Brna.
Mraveniště, Veverčí stezka a Jezevčí brloh jsou části vítězného projektu Dětské hřiště AKÁTKY, který chce zatraktivnit a zlepšit stávající hřiště v lesoparku mezi Židenicemi a Vinohrady.
Lákavé hřiště zejména pro děti školního věku s lezeckým balvanem, balanční a ručkovací dráhou, skluzavkami, zemními trampolínami, to vše, a ještě další originální herní prvky nabídne projekt Activity Park BRNOcity v brněnských Bosonohách.
Na pohodlí a bezpečnost chodců myslí sedmý vítězný nápad z 6. ročníku s názvem Chodník z Anthroposu do Nového Lískovce, jehož cílem je vybudování chodníku podél stávající komunikace mezi zastávkami Anthropos a Lesní.
Díky participativnímu rozpočtu bylo od jeho počátku v roce 2017 dokončeno již 35 projektů za 63 milionů korun a u dalších téměř tří desítek projektů probíhá realizace. Všechny tyto nápady jsou vylepšeními, která si přáli a odhlasovali sami občané Brna.
„Mám radost z trvajícího zájmu Brňanů o projekty i hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás. Chtěl bych poděkovat všem, kteří dali svoje hlasy finálovým projektům, a samozřejmě i navrhovatelům za jejich aktivitu," uvedl Marco Banti, vedoucí Odboru participace Magistrátu města Brna.
Se všemi vítěznými projekty se Brňané mohou seznámit na webových stránkách paro.damenavas.cz.
Děkujeme všem, kteří se zapojili do hlasování v participativním rozpočtu a rozhodli, jaké projekty město zrealizuje!
Tým Dáme na vás
Mgr. Veronika Singrová