21 Pohar rozhlasu fotoÚčast ZŠ Novoměstská v Poháru rozhlasu
Každoroční atletické závody škol o Pohár rozhlasu, pořádané městem Brnem ve spolupráci s ČOV, se letos uskutečnily v prvním květnovém týdnu v prostorách atletického stadiónu VUT. V obvodním kole jsme 2. května 2023 soupeřili se šesti základními školami celkem ve čtyřech kategoriích (mladší a starší dívky, mladší a starší chlapci). Naše škola se v obvodním kole dostala hned dvakrát na stupně vítězů, konkrétně v obou dívčích kategoriích. Starší dívky skončily se ztrátou pouhých 52 bodů na krásném 2. místě. Svou kategorii ovládly mladší dívky, které skončily na 1. místě. Obě výše zmíněná družstva postoupila do městského kola, konaného 11. května 2023.
Mladší chlapci se v Poháru rozhlasu umístili na 4. místě a díky velkému zisku bodů také postoupili dále do městského kola. Starší chlapci se umístili na 5. místě. Za zmínku stojí také individuální výkony jednotlivých sportovkyň a sportovců naší školy, kteří se mezi jednotlivci umístili na stupních vítězů, konktrétně Sofie Hiadlovské, Marie Anderlové, Anny Palíkové, Karolíny Jančaříkové, Antonie Pantůčkové, Nelly Kabátové, Venduly Schwarzové, Lucie Bergerové, Jaroslava Křenka a Štěpána Vilimského. Všem žákům gratulujeme k jejich individuálním i týmovým výkonům, k umístění a postupu. Rádi bychom také touto cestou poděkovali všem za účast a skvělou reprezentaci školy.