Aktuální informace o dění v našem městě teď nově i ve vašem mobilním telefonu prostřednictvím aplikace „Česká Obec“

Městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora se zapojila do projektu „Česká Obec“.
Česká Obec je projekt, mobilní aplikace a jednotné místo, na kterém občané nejen městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora získají rychlé a aktuální informace o událostech nejen ve své městské části, ale například i informace o dění v jiných městských částech, obcích městech, kde se právě nacházejí a tráví volný čas, kde mají svou chalupu, nebo jen o obci, která je zajímá.
Zeptali jsme se proto projektového manažera České Obce pana Davida Jedlinského, čím je tato mobilní aplikace zajímavá.
Jak se říká, v jednoduchosti je síla, a právě to je pořekadlo, které naši aplikaci vystihuje, ačkoli je to moderní, přehledný a praktický komunikátor mezi vaší obcí a uživatelem aplikace.
A k čemu aplikace občanům slouží?
Jak jste byli doposud zvyklí dostávat informace z vaší radnice? Pomocí SMS, e-mailem, nebo jste prostě ve své volné chvíli navštívili webové stránky a posléze se dověděli, že se např. událo něco, co jste potřebovali vědět o dvě hodiny dříve, nebo si případně potřebujete nové informace poznamenat do svého kalendáře, abyste na ně nezapomněli. A právě mobilní aplikace Česká Obec, kterou vaše městská část využívá, je přímo propojena s vaší radnicí, která vás tak může o dění ve vaší městské části informovat okamžitě. Aplikace navíc pracuje s obrázky, videi, textem, externími odkazy, najdete tu důležité kontakty na vaši obec, a zároveň aplikace pracuje i s kalendářem ve vašem mobilním telefonu, takže si např. upoutávky na kulturní akce můžete do kalendáře přímo ukládat.
A kromě toho, co jste zmínil, v čem je mobilní aplikace jedinečná?
Máte možnost sledovat nejen jednotlivé městské části, ale také jiné obce (pokud jsou do projektu Česká Obec zapojeny), a to jednoduchým přidáním další obce v mobilní aplikaci. Získáte tak přehled i o jiných obcích, které vás zajímají, nebo kde se momentálně nacházíte. A pokud čtete tento rozhovor, je nasnadě poděkovat právě vaší radnici, protože se zapojila do tohoto projektu a chce, abyste byli okamžitě, moderně a příjemně informováni.
A jak je tedy možné začít mobilní aplikaci využívat?
Mobilní aplikace je zdarma ke stažení pro chytré telefony (tablety) s operačním systémem Android nebo iOS(iPhone).

Zde je jednoduchý návod k jejímu stažení:

• Ve svém mobilním telefonu najdete ikonku "Obchod Play" nebo "App Store", kterou rozkliknete a ve vyhledávači zadáte Česká Obec.
• Po zobrazení na tuto aplikaci klikněte a zadejte „Instalovat“.
• Po instalaci klikněte na „Otevřít", aplikace se zobrazí, v pravém horním rohu najdete znaménko „+", po kliku na něj se zobrazí žluté pole s nápisem „Přidat Obec", po kliknutí na něj můžete jednoduše přidávat nebo odebírat obce, které chcete sledovat, dále je můžete řadit v závislosti na tom, která obec má být první nebo druhá tím, že danou obec přidržíte a přetáhnete nahoru či dolů.
• Dále klikněte v levém horním rohu na „Přehled obcí", zobrazí se obec, kterou jste si přidali. Pokud je zapojená do projektu Česká Obec, zobrazí se dané příspěvky, pokud ne, zůstane prázdná – pouze s upozorněním, že s námi nespolupracuje.
• Obce sledujete přejetím prstu po displeji vlevo či vpravo.

Mobilní aplikace má velikost 4,56 KB, což zabere minimální místo v paměti vašeho mobilního zařízení. Na nové události vás upozorní prostřednictvím notifikací (upozornění) a na váš požadavek si načte pouze vybraný příspěvek, který vaše město zadá. Je tedy šetrná k baterii vašeho telefonu i k mobilním datům.

Děkujeme za rozhovor.