Pořád ještě nevíte, jak vylepšit své sousedství, městskou část nebo rovnou celé Brno? Co taková výsadba květin, realizace dobíjecí stanice na elektrokola nebo třeba zvonkohra, která potěší malé i velké? Všechno je to ve vašich rukou. Dejte nám vědět do 15. května, a my Dáme na vás.

Limitem je pro vás pouze částka 5 milionu korun, která je maximální finanční hranicí pro jeden projekt. Město na participativní rozpočet opět vyhradilo celkem 35 milionů korun, a realizovat tak bude minimálně 7 projektů. A jaké jsou tipy a triky úspěšně podaných projektů?

Kromě základních požadavků na veřejný prospěch a umístění projektu na majetku města a jeho firem je dobré zaměřit se na věc, která nadchne větší skupinu občanů města. Často to bývá třeba nové hřiště pro děti nebo vybavené sportoviště pro ty odrostlejší. Při vkládání návrhu na naše stránky paro.damenavas.cz pak svou myšlenku rozpracujte a pokud možno co nejpřesněji popište. Aby zkrátka bylo zřejmé, o co přesně v projektu jde a jaký veřejný prospěch a vliv bude mít jeho realizace na okolí.

Nezapomeňte na rozpočet projektu. Inspirujte se třeba právě realizovanými či již dokončenými projekty z minulých let. Není se třeba bát, že byste někde udělali chybu. Než vaše nápady doputují do galerie, prochází prvotní kontrolou přes koordinátory, kteří vám rozpočet případně pomohou upravit.
Pokud máte s čímkoliv problém či něco nefunguje, obraťte na koordinátory, a to telefonicky, e-mailem nebo osobně na Odboru participace Magistrátu města Brna na Husově 3. Jsme tu pro vás.

Závěrem jedna novinka! Až do 5. května můžete hlasovat ve vůbec první městské anketě Dáme na vás. Velká brněnská cykloanketa je tu pro všechny – jejím cílem je vytvořit bezpečnější a příjemnější prostředí pro pohyb na kole, koloběžce nebo třeba longboardu a dát vzniknout nové Cyklostrategii města. A nevadí, že na kole nejezdíte anebo v Brně nemáte trvalý pobyt, vyjádřit se můžete i tak. Neváhejte se zapojit a sdílet své zkušenosti!

Těšíme se na vaše názory a nápady.

Dáme na vás