O víkendu 16. a 17. června 2018 byly zakončeny soutěže všech věkových kategorií mládežnických a žákovských družstev Jihomoravského oblastního přeboru v národní házené. Těchto soutěží se již tradičně účastní družstva 1. NH BRNO - a v tomto ročníku si vedla velice úspěšně.
Družstvo dorostenců získalo pohár za první místo a zlaté medaile. Současně postoupilo na Mistrovství ČR 2018. Navíc Michael STUDENÝ byl vyhlášen nejlepším obráncem oblastního přeboru a Jaroslav KILIAN se s 68 brankami umístil na druhém místě mezi střelci.
Sestava družstva: David Bárek, Michael Studený, Matěj Pulec, Jonáš Kryštof Míček, Marek Mottl, Jaroslav Kilian, Adam Sauer, Martin Pavlok, Jaroslav Šmid, Dominik Pernica, Matěj Písařík, Vojtěch Musil a Vít Šmerda. Trenéry byli Ing. Karel Fejfar a Tomáš Bárek.
Družstvo mladších žáků získalo pohár za druhé místo a stříbrné medaile. Jedná se o smíšené družstvo kluků a holek. V hodnocení jednotlivců se umístili Miroslav Hájek na druhém místě mezi brankáři, Kristián Belza na třetím místě mezi obránci a Gabriel Belza s 59 brankami na třetím místě mezi střelci.
Sestava družstva: Michael Szabó, Miroslav Hájek, Alice Vášová, Gabriel Belza, Kristián Belza, Matouš Bumbálek, Daniel Doležal, Vendula Slívová, Michaela Slívová, Matěj Musil, Šimon Kvídera, Ella Kvíderová , Petr Jašek, Nikola Hermanová a David Gazda. Trenéry byli Jakub Kratochvíl a Tomáš Bárek.
Družstvo přípravky získalo pohár za třetí místo a bronzové medaile. Rovněž se jedná o smíšené družstvo kluků a holek. V hodnocení jednotlivců David Gazda získal pohár pro nejlepšího hráče.
Sestava družstva: Nikola Hermanová, David Gazda, Michaela Krupicová, Dalibor Doležal, Gabriela Slívová a Damián Herman. Trenéry byli Jakub Kratochvíl a Ing. Dušan Sestrienka.
Blahopřejeme všem družstvům k získaným pohárům a medailím a přejeme jim hodně dalších sportovních úspěchů.
Ing. Dušan Sestrienka