10 Vánoční příběh foto 1Takže, vážení a milí, je to zde, máme to tu opět. Za chvíli začíná advent, a Vánoce jsou tady. Ti, co sledují dění ve Sboru Páně CČSH, tak vědí, že zde pořádáme akce pro děti, že zde působí volnočasový klub Jonáš pod vedením sestry farářky Šárky Chytilové. A právě v rámci tohoto klubu zveme do tohoto sboru dětská divadla. A ti, co jsou pozorní vědí, že jsme zde mnohokrát mohli uvítat Divadlo Víti Marčíka, čili - jinak řečeno - charismatického herce, autora, principála, který si během chvilky dokáže podmanit dětské i dospělé diváky. Čas neuvěřitelně letí. A tak se stalo, že minulý rok jsme s představením Malý princ mohli vidět ve sboru Divadlo Já to jsem, které opět vede Víťa Marčík, ale tentokrát ten mladší. A kdo byl na tomto představení, dá mi zapravdu, že ani v tomto případě, jablko nespadlo daleko od stromu. A tak jsme se již před rokem dohodli, že Víťa Marčík junior přijede opět do našeho sboru, a to s Vánočním příběhem, který je určený jak pro děti, tak i jejich rodiče. A co je o výše uvedené hře napsáno na webových stránkách Divadla Já to jsem?
„Příběh by se také by mohl jmenovat ,,Cesta do Betléma“ nebo ,,Co se dělo o Vánocích“ či „Narození Ježíše (Ježíška) Krista“. Je to skoro tradiční zpracování této události, a to především podle Lukášova evangelia.
Omlouváme se, že v našem kuse nevystupuje ani děda Mráz ani Santa Claus a už vůbec ne stádo sobů. Tito tak oblíbení návštěvníci oken, balkónů a teras se nám nevešli do představ o Vánocích.
Máme tam zato místo (v představách) pro tři krále, pastýře (valachy), anděly, Alžbětu a Zachariáše (tetu a strýce) a konečně Marii, Josefa a Ježíška, kterému během celého představení hrajeme a zpíváme všemožné koledy místy (námi) upravené.“
Věříme, že si v představení každý něco najde. Od klasických koled po rockové, od zvěstování narození Spasitele po taškařici, kde si děláme srandu sami ze sebe i lidí okolo.
My dodáváme, že v představení hrají Jaroslav, Vítězslav a Eva Marčíkovi.
Představení se bude konat 28. 11. 2020 v 15:00 hod. ve Sboru Páně Církve československé husitské, Vážného 6 v Brně–Řečkovicích.
Vstupné je formou daru, jehož doporučená výše činí 100 Kč. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu projektu „Centrum křesťanské kultury.“
Protože nevíme v době, kdy je psán tento článek, jaká budou v době konání představení platit hygienická opatření, prosím, sledujte webové stránky www.verbumetmusica.com nebo www.ccshreckovice.cz nebo vývěsku u Sboru Páně, kde najdete aktuální informace ke konání tohoto představení.

Vratislav Jan Marša - farář
spolek Verbum et musica

11 Koncert foto 1Již na jaře připravoval spolek Verbum et musica koncert kapely ONLY HIS. Bohužel přišla pandemie a koncert se nemohl uskutečnit. V době, kdy je psán tento text, opět řádí COVID-19 a my jsme se ocitli v nouzovém stavu, kdy jsou vyhlášena přísná protiepidemická opatření. Jsme přesvědčeni, že se všichni musíme chovat zodpovědně, ale zároveň, jak je to jen možné, žít normální život. Potřebujeme sociální kontakty, potřebujeme se odreagovat, potřebujeme se někde usebrat.
Proto jsme přistoupili k rozhodnutí, že se pokusíme již jednou odložený koncert uskutečnit, a to 14. 11. 2020 v 18:00 hod. ve Sboru Páně CČSH, Vážného 6 v Brně–Řečkovicích.
Co říci o koncertu a této kapele? ONLY HIS vystoupili ve Sboru Páně poprvé v roce 2017. Na posluchače zapůsobili jako čiré zjevení. Mladí lidé s písněmi, které mají výborné hudební nápady a velmi kvalitní texty. ONLY HIS působí na hudební scéně více než devět let, během kterých decentním způsobem zprostředkovávali křesťanské poselství tápajícímu člověku moderní doby.
Není tajemstvím, že mnozí z členů této kapely jsou absolventy JAMU, oboru muzikálové herectví, a že působí nejenom na českých scénách, nýbrž i v zahraničí.
Místa ve Sboru Páně je možno si rezervovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na tel. čísle 776 032 149. Podrobnější a aktuální informace naleznete na webových stránkách www.verbumetmusica.com. Vstupné je formou dobrovolného daru, jehož doporučená výše činí 100 Kč. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu projektu Centrum křesťanské kultury.
Po koncertu bude možno zakoupit si CD, která kapela vydala a která se určitě hodí jako vhodný dárek pod vánoční stromeček.
Koncert se uskuteční za podmínek daných Ministerstvem zdravotnictví. Prosím, sledujte webové stránky www.verbumetmusica.com, www.ccshreckovice.cz nebo vývěsku u Sboru Páně, kde najdete aktuální informace ke konání koncertu.

Vratislav Jan Marša
farář
spolek Verbum et musica

07 Výstava foto 1Alena Svobodová
V říjnu v Galerii Na radnici přivítáme výtvarnici paní Alenu Svobodovou. Paní Alena pracuje jako zubní technička a říká, že výtvarné vlohy zdědila po své mamince a dědečkovi. Malování je pro ni relaxací a radostí, proto si vybírá náměty s pohodovou atmosférou. Často je sbírá na svých cestách po zahraničí, zejména v Anglii, Skotsku, Francii nebo Itálii. Inspirací jsou pro ni také zahrady, hudba, historie, příroda i lidé Její obrazy věrně zachycují atmosféru námětu. Používá techniku realistické olejomalby, většinou na pevný podklad. Poslední dobou tvoří technikou akvarelu.
Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 16. října v 17 hodin a potrvá do neděle 25. října 2020. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin.
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice.
Na setkání se těší komise kultury a školství RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o.,
Kořenského 23b, 621 00 Brno, Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

Absolventské a žákovské koncerty
20. a 21. října v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

08 Výstava fotoTVARY   Richard Píše „Obrazy“
V září v Galerii Na radnici přivítáme malíře Richarda Píše, který se představí malou ukázkou své tvorby. Hlavní částí této výstavy jsou velké obrazy inspirované ročními obdobími.
Malíř začínal jako realista, krajinář a milovník geometrie a tyto světy propojuje. Nechává se inspirovat duší, sluncem a krásami života. Proto se také jeho tvorba ubírá přes strohou abstraktní krajinu, lodičky až k realistickým křivkám těl. Svými obrazy mapuje cestu vlastního života.
Rychlost světa a čas jsou neúprosné, proto je třeba bezpečně oddělit podstatné a nezapomenout na to, co nás baví a naplňuje a jít s darem shůry za štěstím a naplněním.
Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 8. září v 17 hodin a potrvá do neděle 20. září 2020. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin.
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice.
Na setkání se těší komise kultury a školství RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise

29 Koncert foto c Petr VokurekUnikátní cyklus barokní a klasicistní hudby I. jakosti „Bacha na Mozarta!“
je jediný svého druhu na Moravě. Czech Ensemble Baroque v něm uvolněně, poutavě, s nadhledem a na vysoké profesionální úrovni nabízí staletími ověřenou klasickou hudbu, která je sázkou na jistotu. Již 9. brněnská série 8 kouzelných večerů začne 24. září v Besedním domě koktejlem hudby, divadla, slova, zpěvu, fantazie a choreografie ve „Snové” pantomimě Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem. Následovat budou další proslulé tituly i novodobé premiéry, vedle známých jmen se představí také mladí perspektivní umělci. Cenově zvýhodněné předplatné lze pořídit až do zahájení cyklu a již od 850 Kč za všech 8 koncertů!

„SEN“ OPERNÍ PANTOMIMA
Čt. 24. 9. | 19:30 | Besední dům
PROGRAM: M. Haydn-Der Traum, poloscénické provedení pantomimy. SOLI: K. T. Lichtenecker, J. M. Procházka, M. Böhmová. VYPRAVĚČ: A. Goldflam. „Snová” pantomima Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem

Bacha na Mozarta! s Czech Ensemble Baroque www.bachanamozarta.cz

Lenka Němcová

 

1. trasa:
Palackého náměstí, Vážného, Kolaříkova, Böhmova, Banskobystrická, Medlánecká
2. trasa:
Tumaňova, Boženy Antonínové, Pod Hájkem, Brigádnická, Úhledná
3. trasa:
Uprkova, Bohatcova, Kubova, K Západi, Žilkova, Terezy Novákové,
4. trasa:
Malíkova, Marie Hübnerové, Horácké náměstí, Měřičkova, Filkukova, Vránova

stárci

ZUŠ V. KaprálovéZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace
Palackého tř. 70 Brno Královo Pole 612 00
hudební · taneční · výtvarný · literárně dramatický obor

Akce ZUŠ V. Kaprálové, přísp. org., Palackého třída 70, v měsíci březnu 2020

3. 3. - Žákovský koncert / 18:00 Koncertní sál školy
4. 3. - Oborový koncert pěveckého oddělení / 18:00 Koncertní sál školy
17. 3. - Klavírní koncert / 18:00 Koncertní sál školy
18. 3. - Celobrněnský pěvecký koncert / 09:00 Koncertní sál školy
23. 3. - Koncert Společnosti Bohuslava Martinů / 19:00 Koncertní sál školy
24. 3. - Koncert učitelů / 18:00 Koncertní sál školy
30. 3. - Žákovský koncert / 18:00 Koncertní sál školy

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka školy

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o.,
Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zus-universum.cz

ŽÁKOVSKÝ VEČER v 18:00 v sále školy
11. března
24. března

II. celobrněnský kytarový koncert
19. března v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

Zveme vás na celodenní přehlídku loutkových divadel pro děti a jejich rodiče Brněnský loutkotoč 2020, která se uskuteční v sobotu 7. 3. 2020 v divadle Barka. Můžete se těšit na soubory z Uherského Brodu, Mračova a Prahy, chybět nebudou ani domácí zástupci.
Více k programu na www.facebook.com/loutkotoc nebo na stránkách divadla Barka.
Radomír Prokop

universumSoukromá základní umělecká škola, Universum, s.r.o.,
Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zus-universum.cz

ŽÁKOVSKÝ VEČER
11. února v 18:00 v sále školy

VEČER komorní hudby
12. února v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o.,, Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

PŘEJEME VÁM
šťastný, zdravý a úspěšný
rok 2020!

ŽÁKOVSKÝ VEČER
22. ledna 2020 v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

ZUŠZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace, Palackého tř. 70 Brno Královo Pole 612 00
hudební · taneční · výtvarný · literárně dramatický obor

Pozvánky na akce školy v lednu 2020

16. 1. v 18 hod. sál školy Žákovský koncert
28. 1. v 18 hod. sál školy Žákovský koncert
31. 1. v 18 hod. sál školy Hraje celá rodina (společný koncert žáků a jejich rodinných příslušníků)

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka