08 Výstava fotoTVARY   Richard Píše „Obrazy“
V září v Galerii Na radnici přivítáme malíře Richarda Píše, který se představí malou ukázkou své tvorby. Hlavní částí této výstavy jsou velké obrazy inspirované ročními obdobími.
Malíř začínal jako realista, krajinář a milovník geometrie a tyto světy propojuje. Nechává se inspirovat duší, sluncem a krásami života. Proto se také jeho tvorba ubírá přes strohou abstraktní krajinu, lodičky až k realistickým křivkám těl. Svými obrazy mapuje cestu vlastního života.
Rychlost světa a čas jsou neúprosné, proto je třeba bezpečně oddělit podstatné a nezapomenout na to, co nás baví a naplňuje a jít s darem shůry za štěstím a naplněním.
Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 8. září v 17 hodin a potrvá do neděle 20. září 2020. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin.
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice.
Na setkání se těší komise kultury a školství RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise

29 Koncert foto c Petr VokurekUnikátní cyklus barokní a klasicistní hudby I. jakosti „Bacha na Mozarta!“
je jediný svého druhu na Moravě. Czech Ensemble Baroque v něm uvolněně, poutavě, s nadhledem a na vysoké profesionální úrovni nabízí staletími ověřenou klasickou hudbu, která je sázkou na jistotu. Již 9. brněnská série 8 kouzelných večerů začne 24. září v Besedním domě koktejlem hudby, divadla, slova, zpěvu, fantazie a choreografie ve „Snové” pantomimě Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem. Následovat budou další proslulé tituly i novodobé premiéry, vedle známých jmen se představí také mladí perspektivní umělci. Cenově zvýhodněné předplatné lze pořídit až do zahájení cyklu a již od 850 Kč za všech 8 koncertů!

„SEN“ OPERNÍ PANTOMIMA
Čt. 24. 9. | 19:30 | Besední dům
PROGRAM: M. Haydn-Der Traum, poloscénické provedení pantomimy. SOLI: K. T. Lichtenecker, J. M. Procházka, M. Böhmová. VYPRAVĚČ: A. Goldflam. „Snová” pantomima Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem

Bacha na Mozarta! s Czech Ensemble Baroque www.bachanamozarta.cz

Lenka Němcová

 

1. trasa:
Palackého náměstí, Vážného, Kolaříkova, Böhmova, Banskobystrická, Medlánecká
2. trasa:
Tumaňova, Boženy Antonínové, Pod Hájkem, Brigádnická, Úhledná
3. trasa:
Uprkova, Bohatcova, Kubova, K Západi, Žilkova, Terezy Novákové,
4. trasa:
Malíkova, Marie Hübnerové, Horácké náměstí, Měřičkova, Filkukova, Vránova

stárci

ZUŠ V. KaprálovéZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace
Palackého tř. 70 Brno Královo Pole 612 00
hudební · taneční · výtvarný · literárně dramatický obor

Akce ZUŠ V. Kaprálové, přísp. org., Palackého třída 70, v měsíci březnu 2020

3. 3. - Žákovský koncert / 18:00 Koncertní sál školy
4. 3. - Oborový koncert pěveckého oddělení / 18:00 Koncertní sál školy
17. 3. - Klavírní koncert / 18:00 Koncertní sál školy
18. 3. - Celobrněnský pěvecký koncert / 09:00 Koncertní sál školy
23. 3. - Koncert Společnosti Bohuslava Martinů / 19:00 Koncertní sál školy
24. 3. - Koncert učitelů / 18:00 Koncertní sál školy
30. 3. - Žákovský koncert / 18:00 Koncertní sál školy

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka školy

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o.,
Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zus-universum.cz

ŽÁKOVSKÝ VEČER v 18:00 v sále školy
11. března
24. března

II. celobrněnský kytarový koncert
19. března v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

Zveme vás na celodenní přehlídku loutkových divadel pro děti a jejich rodiče Brněnský loutkotoč 2020, která se uskuteční v sobotu 7. 3. 2020 v divadle Barka. Můžete se těšit na soubory z Uherského Brodu, Mračova a Prahy, chybět nebudou ani domácí zástupci.
Více k programu na www.facebook.com/loutkotoc nebo na stránkách divadla Barka.
Radomír Prokop

universumSoukromá základní umělecká škola, Universum, s.r.o.,
Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zus-universum.cz

ŽÁKOVSKÝ VEČER
11. února v 18:00 v sále školy

VEČER komorní hudby
12. února v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o.,, Kořenského 23b, 621 00 Brno
Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

PŘEJEME VÁM
šťastný, zdravý a úspěšný
rok 2020!

ŽÁKOVSKÝ VEČER
22. ledna 2020 v 18:00 v sále školy

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

ZUŠZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace, Palackého tř. 70 Brno Královo Pole 612 00
hudební · taneční · výtvarný · literárně dramatický obor

Pozvánky na akce školy v lednu 2020

16. 1. v 18 hod. sál školy Žákovský koncert
28. 1. v 18 hod. sál školy Žákovský koncert
31. 1. v 18 hod. sál školy Hraje celá rodina (společný koncert žáků a jejich rodinných příslušníků)

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka

10 Adventní koncert foto 1MČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora zve všechny, kteří si chtějí zpříjemnit adventní čas, na ADVENTNÍ KONCERT v podání kvarteta violoncellistů
SOLITUTTICELLI.  Koncert se uskuteční již tradičně v kostele sv. Vavřince v Brně–Řečkovicích dne 10. prosince 2019 v 18.00 hodin.
Slovem provází člen kvarteta pan Rudolf Mrazík.
Přijďte strávit pár hezkých chvil.

12 Výstava Švejdová foto 2V prosinci v Galerii Na radnici přivítáme malířku Vlastu Švejdovou, která se představí malou ukázkou své tvorby. Známe ji jako autorku kresleného humoru, pravidelně v minulosti přispívající do populárního časopisu Dikobraz, ilustrátorku desítek dětských knih i učebnic. V poslední době se hodně věnuje litografiím, uvidíme je i na této výstavě. Její optimisticky laděné malby a kresby dodají každému dobrou náladu, jsou krásně pozitivní, mají své kouzlo a příběh. Nádherné obrázky, plné světla, klidu, pohody, navozují krásné pocity a vzpomínky na dětství.
Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 6. prosince v 17 hodin a potrvá do neděle 15. prosince 2019. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin. Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice. Na setkání se těší komise kultury a školství RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise

13 Výstava Strubl foto 1Když někdo zdědí po otci zálibu, mohou v tom být buď geny, nebo osobní příklad, případně obojí. A to se může šířit i do dalších kolen. Když si Josef Strubl z Řečkovic pořídil první fotoaparát a zvětšoval první fotky se spolužákem Milošem Budíkem, netušil, kolik generací svého rodu tím ovlivní. A to si k tomu ještě pořídil filmovou osmičku Admiru. Jeden syn začal už v dětství fotografovat i filmovat, což se mu později stalo profesí, druhý syn má fotografování jako zálibu, vnučka fotografii vystudovala. Fotografování se věnují i další potomci. A to se nebavíme o posledních několika létech, kdy fotografuje každý, kdo si koupí telefon.
Za těch více než šedesát let vznikla spousta zajímavých fotografií, ze kterých uspořádáme výstavu, jejímž základem bude šest pokrevních autorů. K nim jako hosty přizveme ještě několik dalších rodinných příslušníků. Můžete se přijít podívat, jak se nám podaří tuto - z jednoho pohledu nesourodou, z optimističtějšího pohledu pestrou - směsici skloubit. Na vernisáži promítneme i několik autorských filmů a zazpívá Josefova neteř, brněnská šansoniérka Zuzana Zemanová. Výstavu zahájí PhDr. Hana Dvořáková.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 4. ledna 2020 v 16 hodin a potrvá do neděle 12. ledna 2020. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin. Potom do 31. ledna bude výstava otevřena na vyžádání.
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice.
Na setkání se těší komise kultury a školství RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise

Tipy na typy a atypy

Vážení a milí literární gurmáni,
naše prosincová nabídka je trochu typická, ale i atypická. Opět nabízíme knihy, ale tentokrát k zakoupení, protože nevím jak vám, ale mně by knížka pod stromečkem chyběla. Zabrousíme do stálic, které k Vánocům patří, i do titulů, které zatím ke stálicím nepatří, ale jejich hvězda bude teprve objevena. Asi jste zaregistrovali, že vyšel nový Nesbo a Galbraith, Nůž i Smrtící bílá jsou prověřené výborné knížky. Je ovšem spousta již dříve vydaných knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Napíšeme vždy název a autora, ale ne obsah, berte to, prosím, jako výzvu k návštěvě knihkupectví, zalistujte si, přečtěte si anotaci a uvidíte, jakému žánru a druhu dáte přednost, nabízíme jak beletrii, tak i naučnou literaturu.

Dospělí:
Záhada Henriho Picka / David Foenkinos. Breviář pozitivní anarchie / Vlastimil Vondruška. Když zpívají cvrčci / Charles Martin. Poslední neandrtálská žena / Claire Cameronová. Citlivá místa / Anna Gavalda. Obchodník s hudbou / Rachel Joyceová. Prosinec už je takovej / Donal Ryan. Pět ročních období / Jiří Klečka. Ve stínu oskeruše. Kniha první, Na kraj světa / Theo Addair. Voda, která hoří / Jitka Vodňanská. Žijte ve své zahradě: inspirace pro současnou zahradu / Ferdinand Leffler. Spojení / Julian Gough. Severský bestiář / Andrea Lundgrenová. S androidkou v posteli / Vladimír Pikora & Markéta Šichtařová. Zjizvený král / Leigh Bardugo. Pražská sonáta / Bradford Morrow. Moje rande se světem / Waltraud Hableová. Sladké / Yotam Ottolenghi. Továrna na panenky / Elizabeth Macneal. Ztrácení / Marilynne Robinsonová. Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye / Michael Chabon. Milosrdenství / Toni Morrisonová. Obřad / Leslie Marmon Silková. Rozhřešení / Jonathan Franzen. Návštěva bandy rváčů / Jennifer Eganová. Krátký, leč divuplný život Oskara Wajda / Junot Díaz. Temnější tvář magie / V. E. Schwabová. Vstát znovu se slepicema / Joshua Ferris. Achilleova píseň / Madeline Millerová. Výkřik techniky / Thomas Pynchon. Megasmutná pravdivá lovestory / Gary Shteyngart. Kirke / Madeline Miller. Pí a jeho život / Yann Martel. Atlas literárních míst / Cris F. Oliverová. Zlodějka mýho táty / Petra Hůlová. Možnosti milostného románu / Jan Němec.

Menší děti:
Fíla, Žofie a Smaragdová deska / Petr Stančík. O myšce, která se nebála / Petr Horáček. Hello, Ruby: dobrodružné programování / Linda Liukas. Příběh malého slona Babara / Jean de Brunhoff. Babarova rodina / Jean de Brunhoff. Dlouhá cesta / Petr Horáček. Miffy má lupu! / Dick Bruna. Kdo je v zoo, Miffy? / Dick Bruna. Jaká je to barva, Miffy? / Dick Bruna. Tuze hladová housenka / Eric Carle. Prázdniny pošťáka Myšáka / Marianne Dubucová. Pošťák Myšák doručuje / Marianne Dubucová. Já nejsem tvoje maminka / Marianne Dubucová. Buchty & loutky dětem / Marek Bečka, Radek Beran, Vít Brukner.

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s.r.o., Kořenského 23b, 621 00 Brno, Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,

www.zus-universum.cz

Koncert „Rodiny hrají rodinám“
6. prosince v 17:00
v Konventu Milosrdných bratří, Vídeňská 7

ŽÁKOVSKÝ VEČER
10. prosince v 18:00 v sále školy

Vánoční KONCERT na Sýpce
19. prosince v 18:00
ve Společenském centru Sýpka v Medlánkách

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy