31 Výstava obrázekV únoru v Galerii Na radnici přivítáme výtvarnici paní Darinu Studenou, která zachycuje vlastním originálním způsobem křehké a prchavé dojmy z okolní krajiny. Maluje technikou akrylu a akvarelu. Svoje prožívání skutečnosti převádí do jednoduché tvarové a barevné podoby. Námětem je jí především krajina v Medlánkách a na Pálavě. Zabývá se i portrétem a sochařskou tvorbou. Speciálním hostem výstavy je malířka Romana Štrynclová, se kterou autorka tvoří spolek "Vrány".
Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 22. února v 17 hodin a potrvá do neděle 3. března 2019. Otevřena pro veřejnost bude každý den od 14 do 17 hodin. Výstava je neprodejní.
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice.
Na setkání se těší komise kultury RMČ.
Vladislav Musil, předseda komise

33 Mezinárodní den průvodců fotoMezinárodní den průvodců se blíží a s ním možnost poznat Brno lépe, s dětmi, nebo v cizím jazyce.

Letos si připomínáme 100 let od vzniku tzv. Velkého Brna sloučením se sousedními obcemi. Z téměř výhradně německého města se v tom okamžiku stalo město většinově české, a navíc hned druhé největší v nově založeném Československu. V rámci Mezinárodního dne průvodců si projdeme tři kdysi samostatné vesnice Řečkovice, Černá Pole a Žabovřesky.

Tři další procházky jdou po stopách osobností světového významu, které se v našem městě narodily nebo je navštívily. Projdeme se po Brně Gregora Johanna Mendela a Leoše Janáčka a v rámci procházky s názvem Stopami tří arcinávštěv vysledujeme Karla IV., svatého Jana Kapistrána a Napoleona.

Pro děti jsme přichystali procházku plnou nejznámějších brněnských pověstí. Pokud budete mít zahraniční návštěvu, můžete ji vzít na okruh historickým centrem s výkladem v anglickém, německém a ruském jazyce.

V rámci Mezinárodního dne průvodců zaplatíte vstupné snížené na 30 Kč. O akci je velký zájem, tak s lístky nečekejte. Pořídíte je v infocentrech na Panenské 1, Radnické 8, nebo online na www.TICBRNO.cz.

Jan Gerych
TIC Brno

universumSoukromá základní umělecká škola Universum, s. r. o., Kořenského 23b, 621 00 Brno, Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

Přejeme Vám šťastný rok 2019!

ŽÁKOVSKÝ VEČER
22. ledna 2019 v 18:00 v sále školy

VÝSTAVA
prací žáků výtvarného oboru
v Moravské zemské knihovně
leden 2019

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

ZUŠZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace Palackého tř. 70 Brno Královo Pole 612 00,

hudební · taneční · výtvarný · literárně dramatický obor

Akce ZUŠ V. Kaprálové, přísp. org., Palackého třída 70, v měsíci lednu 2019

17. 1. 18 h. Žákovský koncert sál školy
23. 1. 18 h. Oborový klavírní koncert sál školy
28. 1. 18 h. Žákovský koncert sál školy
31. 1. 18 h. Hraje celá rodina – koncert žáků školy sál školy
a jejich rodinných příslušníků

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka školy

Filmové projekce s rozborem a odborným výkladem pokračují i v roce 2019. Dobrá zpráva pro všechny, kteří postrádají kvalitní filmový zážitek a návrat k původní funkci filmu: přinášet EMOCE, SNY A KVALITNÍ PŘÍBĚHY. Organizátoři sledovali divácký ohlas a úspěch v hlavních soutěžích, jako je Český lev, Oskar, Bafta a další. Střídají se komedie, to nejlepší ze žánru zamilovaných a poetických titulů, podnětné nastolení otázek o smyslu života, inspirační dialog, jak žijí a co trápí normální lidi u nás, ve Francii, USA, Itálii. Mnohé naznačí již tituly filmů: Tátova Volha, Hašišbába, Je to i můj život, Bláznivá, ztracená láska, 500 dní Summer, Nebožtíci přejí lásce a další.
Začínáme 9. ledna.

Garantujeme kvalitu a pestrost nabídky.

9.1. TÁTOVA VOLHA
16. 1. HAŠIŠBÁBA
23.1. JE TO I MŮJ ŽIVOT
30.1. I DVA JSOU RODINA

6. 2. BLÁZNIVÁ, ZTRACENÁ LÁSKA
13. 2. 500 DNÍ SUMMER
20. 2. BÁBA NA ZABITÍ
27. 2. NEBOŽTÍCÍ PŘEJÍ LÁSCE

6. 3. WORDS SLOVA
13. 3. KRÁSNÝ ÚNIK

PlechStalo se milým zvykem, že se pravidelně v předvánočním čase ve Sboru Páně CČSH v Řečkovicích konají koncerty, na něž Zdeněk Plech, sólista opery Národního divadla v Praze, zve do naší městské části jako hosty své přátele či kolegy. Nejinak tomu bude i tento rok, byť v jiné formě. Pan Zdeněk Plech tentokrát vystoupí se svými kolegy v pěveckém uskupení IL BOHEMO, o kterém je na webových stránkách uvedeno: „Uskupení Il Bohemo vzniklo původně jako Il Boemo, které založil v roce 2013 sólista opery ND Praha Zdeněk Plech společně s přáteli Bohušem Matušem a Martinem Křižkou. Byť skupina vystoupila během své krátké existence na několika prestižních akcích, sólová vytíženost jejích členů bohužel zapříčinila zánik tohoto uskupení. Myšlenky na zachování uskupení se ale Zdeněk Plech nevzdal, a proto v roce 2018 vzniklo uskupení nové Il Bohemo, kdy oslovil ke spolupráci dva špičkové sólisty ND Praha Pavla Švingra a Igora Loškára (host ND Praha, kmenový sólista ND Brno). Jako oživení ryze mužského elementu ve skupině oslovil také Barboru Řeháčkovou (Barboru Swing), se kterou se seznámil, když pro ND Praha natáčela audiozáznam pro představení Krakatit v ND. Naše uskupení se zabývá žánrem zvaným Popopera. Myšlenkou je interpretovat publiku známé hity, které ovšem zpíváme klasickou pěveckou školou belcanta. Toto balancování na ostré hraně mezi světem hudby vážné a populární nás velmi baví a vnáší do písní jistý pocit uhlazenosti a noblesy. Podobnou cestou jako my se vydaly ve světě např. skupiny Il Divo či Il Volo, jež nás v naší práci inspirují.“
My můžeme pouze dodat, že v podání těchto špičkových umělců zazní v rámci koncertu skladby, které budou průřezem nejenom různých období, nýbrž i různých žánrů. Závěr koncertu pak bude věnován veskrze skladbám, které v duchu vrcholícího adventního času přiblíží vánoční atmosféru.
Přijměte tedy naše pozvání na tento vskutku ojedinělý koncert, který bude uveden ve Sboru Páně CČSH, Vážného 6, v Brně–Řečkovicích ve středu dne 12. 12. 2018 v 19:00 hod. Podrobnosti ke koncertu včetně uměleckých životopisů umělců si můžete vyhledat taktéž na webových stránkách www.verbumetmusica.com.
Místa ve Sboru Páně je možno si rezervovat na tel č. 776 032 149 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vstupné je formou dobrovolného daru, doporučená výše činí 200 Kč. Výtěžek bude věnován na podporu projektu Centrum křesťanské kultury.

Vratislav Jan Marša
farář CČSH
spolek Verbum et musica

MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora ve spolupráci s uměleckou agenturou COMMUNIO PRO ARTE

připravila Adventní koncert v podání Janáčkova kvarteta

Koncert se uskuteční již tradičně v kostele
sv. Vavřince v Brně-Řečkovicích

dne 11. prosince 2018
v 18:00 hodin

Slovem provází pan Milan Klapetek.
Přijďte si zpříjemnit adventní čas.

ZUŠZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace, Palackého tř. 70 Brno Královo Pole 612 00
hudební · taneční · výtvarný · literárně dramatický obor

5. 12. 18 hod. Mikulášský koncert sál školy
6. 12. 17 hod. Předvánoční vystoupení tanečního oboru divadlo Barka
12. 12. 17 hod. Společný koncert se ZUŠ E. Suchoňa, Bratislava sál školy
21. 12. 18 hod. Adventní benefiční koncert pro varhany kostel Královo Pole

Srdečně zve
Jana Sapáková, ředitelka školy

universumSoukromá základní umělecká škola, Universum, s.r.o., Kořenského 23b, 621 00 Brno, Tel.: 541 225 173 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zus-universum.cz

ŽÁKOVSKÝ VEČER
5. prosince v 18:00 v sále školy

KONCERT Rodiny hrají rodinám
7. prosince v 17:00
v sále Konventu Milosrdných bratří,
Vídeňská 7

ADVENTNÍ KONCERT
9. prosince v 16:30
v kostele sv. Vavřince v Řečkovicích

VÁNOČNÍ KONCERT
17. prosince v 18:00
v kostele kláštera klarisek v Soběšicích

VÁNOČNÍ KONCERT na Sýpce
19. prosince v 18:00
ve Společenském centru Sýpka v Medlánkách

Srdečně zve Mgr. Eva Šafářová, ředitelka školy

23 Výstava Miloslava Konvičky obr3Brno – moje město

Komise kultury zve na výstavu obrazů doc. Miloslava Konvičky. Středem malířovy pozornosti je především Brno, jeho historické jádro, Zelný trh a kouzelné pohledy na Petrov a Starou radnici.
Miloslav Konvička třicet let působil na brněnské fakultě architektury. Pro město Brno často zpracovával urbanistické studie, které doprovázel kresbami a malbami, obvykle akvarelovou technikou. A odtud se dopracoval k současným akvarelům, které poutají pozornost diváka svojí vyváženou kompozicí, jemnou barevností i citlivým využíváním světel a stínů. Často se věnuje také olejomalbě.
Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 7. 12. 2018 v 17 hodin a potrvá do neděle 16. 12. 2018. Otevřena pro veřejnost bude v pracovní dny od 14 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin. Výstava obrazů Miloslava Konvičky je prodejní, a tak budeme mít možnost udělat sobě nebo svým blízkým radost pod stromečkem.

Vladislav Musil
Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice

kytaryV rámci Noci kostelů ve Sboru Páně obohatil program pan Ondřej Pavlíček svojí hrou na koncertní kytaru, kterou zaujal přítomné posluchače. Ti pak vyjádřili přání, zda bychom nemohli uspořádat jeho samostatný koncert. Rádi jsme tomuto přání vyhověli, takže vás můžeme pozvat na kytarový recitál Ondřeje Pavlíčka "E una nota d´oro", který se uskuteční 6. 11. 2018 v 19:30 hod. ve Sboru Páně CČSH, Vážného 6. V rámci koncertu si budou moci posluchači vychutnat mistrovská díla renesanční a barokní hudby i novější známé skladby z kytarové literatury včetně latinskoamerických rytmů. Sbor Páně rozezní skladby takových autorů, jako je A. Mudarra, J. A. Losy, J. S. Bach, E. Granados, S. Myers, H. Villa-Lobos a A. Ruiz-Pipó.
Ondřej Pavlíček je absolventem brněnské konzervatoře a bakalářského studia JAMU. Během studií se zúčastnil několika mezinárodních soutěží (1. cena: Treviso, Dolný Kubín, Guitartalent Brno, Vidnava). Z domácích akcí získal dvě druhá místa v soutěži českých konzervatoří. Zúčastnil se natáčení pro rádio Vltava či Českou televizi a rovněž mnoha mistrovských kurzů u významných světových kytaristů: S. Tennanta, A. Desideria, A. Yorka, E. Fernandeze, D. Kavanagha, R. Bouchera, T. Offermanna, H. Kappela a dalších. Taktéž během studia vystoupil s kytarovým kvartetem na koncertě v Německu v rámci výročí 25 let partnerství Brna a Stuttgartu.
V současnosti je učitelem hry na kytaru na Základní umělecké škole J. Kvapila a SZUŠ Radmily Chmelové v Bystrci.
Místa na tento kytarový recitál je možno si rezervovat prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na tel. čísle 776 032 149. Podrobnější a aktuální informace naleznete na webových stránkách www.verbumetmusica.com. Doporučená výše daru při vstupu je 80 Kč. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu projektu Centrum křesťanské kultury.

Vratislav Jan Marša
farář CČSH
spolek Verbum et musica

Pozvánka na listopadové akce v řečkovické sokolovně k 100. výročí vzniku republiky

Pátek 16. 11. od 17 hod. Tělocvičná akademie s ukázkami cvičení jednotlivých oddílů a úspěšných sletových vystoupení žen a předškolních dětí.

Sobota 17. 11. od 10 hod. Vzpomínkové shromáždění za padlé a umučené v boji za svobodu a demokracii - u pietního místa v předsálí sokolovny.

Sobota 17.11. od 18:30 hod. Divadelní představení Jára Cimrman „České nebe“ v provedení ochotnického spolku „TYJÁTR“ z Křižanova

Jana Batoňková

09 Okouzleny přírodou obrázekZveme na výstavu Jaroslavy Grycové a Hany Čuperové. Příroda je hlavním tématem jejich prací. Každá autorka má úplně jiný styl tvorby, ale obdiv a láska k přírodě je spojuje a inspiruje.

Jaroslava Grycová je několikanásobnou vítězkou mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. V roce 2017 získala 1. místo v soutěži o nejhezčí český quilt. Vyvinula vlastní techniku, která je ojedinělá. Díky ní získala řadu ocenění. Inspiruje se v přírodě svého okolí, fotografuje - a svá díla tvoří podle těchto fotografií.

Hana Čuperová maluje především krajiny, využívá techniku pastelu, akvarelu, tempery a olej. Malování objevila až v pozdějším věku, zcela ji uchvátilo a věnuje mu každou volnou chvilku. Inspirací je jí především překrásné okolí jejího bydliště (Drásova), ale také četné cesty po Moravě, Čechách i zahraničí.

Obě autorky měly několik samostatných výstav.

Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 9. 11. 2018 v 17 hodin a potrvá do neděle 18. 11. 2018. Otevřena pro veřejnost bude v pracovní dny od 14 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin. Výstava je prodejní. Obě autorky budou přítomny po celou dobu konání výstavy. Na vernisáži vystoupí s hudebním programem žáci ZŠ Drásov, doprovod na klávesy obstará Matyáš John.

Galerie Na radnici, Palackého nám. 11, Řečkovice.
Vladislav Musil

ZUŠZákladní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové Brno, příspěvková organizace, Palackého tř. 70, Brno-Královo Pole, 612 00, hudební · taneční · výtvarný · literárně-dramatický obor

Akce ZUŠ V. Kaprálové v měsíci listopadu 2018

12. 11. 19 hod. Koncert Společnosti Bohuslava Martinů
20. 11. 18 hod. Koncert bývalých žáků N. Čermákové
22. 11. 18 hod. Koncert pro spolek VIVO
29. 11. 18 hod. Oborový koncert oddělení strunných nástrojů

Koncerty se konají v sále školy, Palackého tř. 70.

Srdečně zve Jana Sapáková, ředitelka školy