19 Pořadatelsky fotoNejenom po sportovní stránce lze hodnotit vystoupení královopolských basketbalistek v základní skupině eurocupu proti všem třem ambiciózním soupeřům pozitivně, ale také z pořadatelského hlediska odvedli organizátoři brněnské "bubliny" skvělou práci.
Přitom se o přiděleném pořadatelství (už to byl velký funkcionářský úspěch) dozvěděli až těsně před vánočními svátky a většinu důležitých legislativně-metodických podkladů obdrželi až na začátku nového roku... Akci, na jejíž přípravu je i za "normálních okolností" potřeba zhruba půl roku času - zahájili královopolští činovníci Richard Foltýn a Jaroslav Michálek dohodou o spolupráci s Českou basketbalovou federací a Národní sportovní agenturou. Bez jejich součinnosti by nebyla udělena vládní výjimka na pořádání významných mezinárodních akcí v době nouzového stavu a nemohlo by dojít ani k zajištění vstupu všech zahraničních účastníků do ČR.

Do příprav a hlavní organizace samotného turnaje se pod vedením generálního manažera KP Brno Richarda Foltýna (ten měl také na starosti obtížné finanční zabezpečení) a generálního sekretáře ČBF Michala Konečného zapojili přímo na místě také Aneta Karlová (komunikace s FIBA a se zahraničními účastníky), Honza Toběrný (technicko-materiální zabezpečení), Kryštof Skácel (covidové záležitosti), Robert Paulík (spoluorganizace rozhodčích a komisařů), Radek Sís (praktické záležitosti) a Jakub Eichler (tiskové středisko).

Jaroslava Michálka jako vedoucího domácího družstva "spolkla bublina", takže mohl legislativně vypomáhat pouze na dálku. O to více se v oddílové kanceláři činila Eva Koppová, která měla na starosti také bezchybný chod pomocného stolku a Michael Harom, který svědomitě velel pracovní a na bezbečnost dohlížející skupině pořadatelů v čele s teploměrem hlavní vchod hlídajícím Petrem Mullerem.
Ondra Dryml zabezpečil požadovanou propagaci a Václav Slabyhoudek výpočetní techniku. Olda Breicetl parádně česko-anglicky odmoderoval i ozvučil všech 6 utkání a jako pozvaní hosté se u hlavního komentátora České televize Tomáše Lachmana vystřídali Markéta Kozinová, Eva Mrhálková a Lubomír Růžička.

Doprovod zahraničním účastníkům už od letiště v Ruzyni a po celou dobu také uvnitř turnajové bubliny zajišťovala angličtinou výtečně disponující Markétka Rainerová. V prostoru zázemí haly se o výpravy střídala také s další mladou studentkou Andreou Foltýnovou, která navíc pomáhala se základním zabezpečením povoleného občerstvení a také na stolku časoměřičů.

DARUJME KREV PRO BRNO

Darujte krev nebo některou z krevních složek ve FN Brno nebo FN u sv. Anny v Brně a získejte dárkové poukazy na naše sportoviště! V rámci dárcovské soutěže "4,5 dl pro život", kterou pořádá statutární město Brno v rámci kampaně „Darujme krev pro Brno“, můžete nyní vyhrát poukazy na naše sportoviště v hodnotě 500 nebo 1 000 Kč. Losování výherců je plánováno na květen 2021.
Do soutěže je nutné se zaregistrovat na webu akce.

Více informací - https://darujmekrev.brno.cz/darcovska-soutez/

Obrázek1OPRAVA SKOKANSKÉ VĚŽE A MŮSTKŮ V BAZÉNU ZA LUŽÁNKAMI

V Bazénu za Lužánkami se chystá další zlepšení. V plánu je rekonstrukce 10m skokanské věže a modernizace můstků
ve výšce 1 a 3 metry. Součástí vypracovaného projektu je
i demontáž stávajícího nevyužívaného výtahu. Skokanskou věž tak budou moci využívat také skokanské tandemy.
Předpokládané celkové náklady na realizaci projektu jsou
10 428 391 Kč. Samotné práce by mohly začít v roce 2022.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY NEJEN NA RIVIÉŘE
Oblíbené letní pohybové příměstské tábory, které společnost STAREZ – SPORT, a. s., každoročně pořádá na koupališti Riviéra, se letos rozšířily i na Bazén za Lužánkami a do Městských hal Vodova. Na táborech děti zažijí spoustu zábavy na souši i ve vodě, podniknou rozmanité výlety do přírody i za poznáním. Tábory jsou určené dětem ve věku od 6-12 let, pro plavce i neplavce. Pro děti jsou zajištěny svačinky, teplý oběd i celodenní pitný režim. Cena za jeden turnus je 2 600 Kč/dítě.
Konání i průběh táborů může ovlivnit aktuální vývoj epidemie. Pokud se tábor neuskuteční, vrátíme přihlášeným celou zaplacenou částku.
Více informací včetně přihláškového formuláře naleznete na primestak.sportujemevbrne.cz.

www.sportujemevbrne.cz
Ing. Jaromír Krejčí

Sportovec Řečkovic a Mokré Hory 2019 + 2020 - výzva k nominaci za rok 2020

Do 28. února 2021 můžete nominovat 3 sportovce a jednoho trenéra, funkcionáře či družstvo v rámci tradiční ankety naší městské části Sportovec roku 2019 + 2020. Svoje nominace posílejte na e-mailovou adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podmínkou k nominaci je trvalé bydliště v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo klubová příslušnost k oddílu, který zde svoji činnost provozuje.

Upozornění: vzhledem k tomu, že výsledky minulého ročníku této oblíbené ankety nemohly být z důvodu restrikcí způsobených pandemií koronaviru vyhlášeny, zůstávají veškeré nominace za rok 2019 v platnosti a letošní ročník bude vyhlášen společně s rokem 2020, ve kterém bylo veškeré sportovní dění zásadně omezeno.

Richard Foltýn, předseda komise sportu a zastupitel MČ

FOTBALOVÝ STADION ZA LUŽÁNKAMI OŽÍVÁF

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích bude od jara 2021 (1. 3. 2021) spravovat i starý fotbalový stadion
za Lužánkami, který je v majetku Brna. Areál je již léta v dezolátním stavu, a bude proto nutné provést několik úprav. Ty se budou týkat pouze prostoru uvnitř, na hrací ploše by měly v budoucnu vzniknout čtyři tréninkové trávníky s umělým zavlažováním.
Hřiště by měly využívat sportovní kluby mládeže, ale také ragbisté a hráči amerického fotbalu. Vedle sportovních aktivit by se zde měly konat také kulturní akce.

I NYNÍ SI MŮŽETE U NÁS ZAKOUPIT ČIPOVÉ HODINKY
Během uzavření sportovišť spravovaných společností STAREZ – SPORT, a. s., lze ve venkovní pokladně na Kluzišti za Lužánkami zakoupit, nabít či vyzvednout objednané čipové hodinky pro rychlejší a levnější vstup na sportoviště. Lze si zde zakoupit také dárkové poukazy.
Pokladna je otevřena v pondělí a pátek v čase od 8:00 do 15:00 a ve středu v době od 10:00 do 17:00.
K pokladně je možné dojet vozidlem, prosíme o dodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních osob. Upřednostňujeme bezhotovostní platbu.
REKREAČNÍ STŘEDISKO JASENKA ZUBŘÍ V MAJETKU STAREZ – SPORT, a. s.
Rekreační středisko Jasenka v Zubří u Nového Města na Moravě bylo vloženo do základního kapitálu společnosti STAREZ – SPORT, a. s.
Vzhledem k situaci s vládními opatřeními nebylo možné areál zpřístupnit veřejnosti, ačkoli je již připraven na první hosty.
WWW.SPORTUJEMEVBRNE.
Ing. Jaromír Krejčí
Středisko aktivit a sportu

Do 28. února 2021 můžete nominovat 3 sportovce a jednoho trenéra, funkcionáře či družstvo v rámci tradiční ankety naší městské části Sportovec roku 2019 + 2020. Svoje nominace posílejte na e-mailovou adresu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podmínkou k nominaci je trvalé bydliště v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo klubová příslušnost k oddílu, který zde svoji činnost provozuje.

Upozornění: vzhledem k tomu, že výsledky minulého ročníku této oblíbené ankety nemohly být z důvodu restrikcí způsobených pandemií koronaviru vyhlášeny, zůstávají veškeré nominace za rok 2019 v platnosti a letošní ročník bude vyhlášen společně s rokem 2020, ve kterém bylo veškeré sportovní dění zásadně omezeno.

Richard Foltýn, předseda komise sportu a zastupitel MČ

23 Sport fotoVážení čtenáři,

z důvodu různých opatření souvisejících s pandemií koronaviru a nejistého výhledu všech sportovních soutěží není možné zařadit pravidelnou rubriku Kam za sportem.
Dovoluji si však místo toho zveřejnit svůj názor, že sport a dobrá fyzická připravenost jsou jedním z předpokladů jak se lépe bránit nástrahám nemoci covid-19.
Podporujme proto jakýkoliv povolený pohyb či sportování při dodržování aktuálních nařízení a nebraňme profesionálním sportovcům (kteří často obětovali celý svůj život obrovské dřině a odříkání) při zachování všech preventivních opatření v jejich činnosti.

FOTO
(Basketbalistky KP Brno trénovaly v polovině října při uzavření hal a nepřízni počasí pod husovickým mostem)

Názorným příkladem je také pomoc fotbalové Zbrojovce, která z důvodu klimatických podmínek během měsíce října, havarijního stavu inženýrských sítí pod polovinou stadionu v Srbské ulici a v té době nedokončené rekonstrukci ploch v Tréninkovém centru mládeže neměla kde trénovat. Proto jí bylo při dodržení všech specifik veřejného hřiště ve spolupráci s funkcionáři SK Řečkovice a s pochopením starosty Marka Viskota a předsedy komise sportu Richarda Foltýna umožněno dočasně trénovat na umělé trávě v Řečkovicích.

Richard Foltýn, člen zastupitelstva MČ

Sportovní program na ŘÍJEN:

Fotbal – II. třída – městský přebor muži
3. 10. SK Řečkovice : Slovan Brno B 15:00 hod.
18. 10. SK Řečkovice : Jundrov 14:30 hod.
(fotbalové hřiště na Novoměstské)
Futsal – 2.B třída muži
4. a 25. 10. zápasový program 9:00 – 15:30 hod.
- 3. třída muži
3., 10., 24. a 31. 10. zápasový program 9:00 – 15:30 hod.
(sportovní areál Orel Řečkovice)
Městský areál – Vodova a Srbská

Basketbal – ženská basketbalová liga
3. 10. KP Brno : Strakonice 15:30 hod.
7. 10. KP Brno : Slovanka 17:00 hod.
10. 10. KP Brno : Žabiny Brno 16:30 hod.
24. 10. KP Brno : USK Praha 15:30 hod.
(stará a nová hala)

Volejbal – extraliga žen
17. 10. VK KP Brno : Ostrava 18:00 hod.
24. 10. VK KP Brno : Olymp Praha 19:00 hod.
28. 10. VK KP Brno : Šternberk 18:00 hod.
(nová hala)

Házená – extraliga mužů
3. 10. SK KP Brno : Nové Veselí 18:00 hod.
10. 10. SKKP Brno : Plzeň 17:00 hod.
24. 10. SKKP Brno : Dukla Praha 17:00 hod.
(stará hala)

Futsal – 1. liga mužů
5. 10. HELAS Brno : Chrudim 19:30 hod.
16. 10. HELAS Brno : Mělník 19:30 hod.
30. 10. HELAS Brno : Žabinští Vlci Brno 19:30 hod.
(nová hala)

Fotbal – 2. liga mužů
3.10. Zbrojovka Brno : Karviná 16:30 hod.
(fotbalový stadion Srbská)

Termínovou listinu na měsíc LISTOPAD zasílejte nejpozději do 15. 10. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ, předseda sportovní komise

23 Hellas fotoZelené hřiště, oranžová trička, úsměvy dětí…
Tak nějak byl zahájen letošní ročník sportovního tábora klubu TAK Hellas Brno, který dlouhodobě spolupracuje se ZŠ Horácké náměstí. Pro děti byl přichystán bohatý program s hlavním zaměřením na všestrannou sportovní přípravu, a především na zvýšení úrovně pohybových schopností a dovedností mladých sportovců. Soustředění se také zúčastnila i dívčí reprezentační špička ČR, která pod vedením svého trenéra Pavla Kučery a japonského trenéra Williama Maye pilovala své zápasnické techniky. Co tedy děti a mladé sportovce čekalo?
Pravidelný režim, který byl zahájen ranní rozcvičkou. Následovaly bloky různorodých sportovních aktivit, které byly přizpůsobeny schopnostem jednotlivých družstev, do kterých byly děti dle věku rozděleny. Reprezentační kádr absolvoval vždy dva speciální tréninky zápasnické techniky. Nechyběla však ani spousta legrace, dobrodružství a navazování či utužování dětských přátelství pomocí předem připravených her a soutěží. O zábavu se postarali trenéři a také instruktoři z řad bývalých žáků základní školy. Zlatým hřebem byla bezesporu návštěva mladé olympioničky, zápasnice Adély Hanzlíčkové, která s dětmi absolvovala celý trénink a na následném setkání a besedě s nimi ukázala především lidskou stránku úspěšného vrcholového sportovkyně.
Za vedoucí a trenéry děkujeme dětem za úžasný a přínosný sportovní týden.

Mgr. Pavel Kučera

25 Sportovní den foto 2Začátek září je vždy spojen s celou řadou náborových a ukázkových akcí, aby jednotlivé kluby mohly rozšířit svoji členskou základnu o nové sportovní nadšence.

Jednou z největších ve městě Brně je už několik let Den sportovních náborů na Kraví hoře, při kterém se pravidelně prezentuje více než 150 místních klubů zaměřených na tradiční i méně obvyklá sportovní odvětví. V letošním hojně navštíveném ročníku (přesně 5895 účastníků...!) zastupovalo náš basketbalový oddíl KP Brno na dvě desítky jeho členů.

Již od deváté hodiny ranní měly prezentační stánek KP Brno na nejvyšším místě celého areálu v pohotovosti mladší žákyně pod dohledem vedoucí SpS Moniky Stehlíkové. Krátce před jedenáctou vyzpovídal na hlavním pódiu populární Michal Chylík za přítomnosti kapitánky elitního týmu žen Sarah Beránkové a odchovankyně Evy Kopecké předsedu KP Richarda Foltýna. Poté následovalo povedené basketbalové vystoupení v podání dvanácti zástupkyň královopolské mládeže. Během dne se na stanovišti KP Brno ještě vystřídaly hráčky Kája Fadrhonsová i trenérka mini Kája Melichárková a stovky potencionálních přípravkářů, na které se už těší jejich trenérka (pondělí 14:00-15:00, čtvrtek 14:30-15:30, vždy stará hala Vodova) - vicemistryně světa a královopolská odchovankyně Edita Šujanová...!

Sportovní oddíl Basketbal SK Královo Pole

 

Sportovní program na ZÁŘÍ:

Fotbal – II. třída – městský přebor muži
8. 9. Řečkovice : START Brno B 18:30 hod.
19. 9. Řečkovice : Bosonohy B 15:30 hod.

aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)

Národní házená – 2. liga mužů skupina B
6. 9. 1.NH Brno : Veselí n/M 14:00 hod.
20. 9. 1.NH Brno : Osek n/B 14:00 hod.
28. 9. 1.NH Brno : Pustějov 14:00 hod.
(hřiště ZŠ Novoměstská)

Futsal
2.B třída muži
6.,13. a 20. 9. celodenní program 9:00 – 14:50 hod.
3. třída muži
5., 12. a 19. 9. celodenní program 9:00 – 16:30 hod.
(orelské sportoviště na Družstevní)

Richard Foltýn – předseda komise sportu, člen zastupitelstva MČ

23 Nový sportovní park fotoV sobotu 6. 6. 2020 byl za účasti primátorky statutárního města Brna Markéty Vaňkové, náměstka Petra Hladíka, radních Petra Kratochvíla a Marka Fišera i řečkovického zastupitele a člena komise RMB pro tělovýchovu a sport Richarda Foltýna slavnostně zahájen provoz Sportovního parku na brněnském výstavišti, kde si může široká veřejnost každý den od 9:00 do 20:00 hodin (vstup branou číslo 7) vyzkoušet basketbal, stolní tenis či sportovní novinku stolní nohejbal.
V prvních dnech bylo rušno zejména na několika basketbalových plochách, které si při doprovodných akcích vyzkoušela také nová posila KP Brno Kája Fadrhonsová i velký řečkovický mládežnický talent Dominica Hynková (viz foto vlevo).
Sportovní plochy na BVV doplňují do konce srpna také prostory na volejbal, florbal a další disciplíny ve venkovním areálu Vodova.

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ a předseda komise sportu RMČ

 

Anketa Sportovec roku MČ

Slavnostní vyhlášení oblíbené ankety Sportovec roku MČ bylo sice kvůli pandemii koronaviru po předchozím přesunutí nakonec úplně zrušeno, ale nejlepší sportovci, trenéři, funkcionáři a družstva za rok 2019 o svoje ocenění nepřijdou.
Komise sportu RMČ jako pořadatel této akce totiž na svém květnovém zasedání přijala usnesení, ve kterém spojuje nevyhlášený ročník 2019 se současným (částečně přerušeným) ročníkem 2020. V březnu 2021 tak budou osobní i týmová ocenění přebírat vybrané sportovní osobnosti za oba roky dohromady.

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ a předseda komise sportu RMČ

18 foto 1V areálu Riviéra se vedle práce na stavbě dvou budov s občerstvením připravilo vše na otevření beachvolejbalových kurtů. Po pročištění bazénových van se začne s napouštěním bazénů.

V Městských halách Vodova se pracuje na celkovém zvelebení areálu a zcela novém navigačním systému značení.

Pro velký zájem o naše příměstské tábory na Riviéře přidáváme k současným turnusům ještě termíny v týdnech 13. – 17. 7. 2020 a 20. – 24. 7. 2020. Děti zažijí spoustu zábavy na koupališti, něco se přiučí ve Vida centru, zajezdí si v Areálu dopravní výchovy na kole nebo koloběžce a vyzkouší si pohyb ve stromoví v Jungle parku. Cena je 2 300 Kč. Letos nově jsou otevřeny termíny táborů i na Koupališti Zábrdovice.

Na Kluzišti za Lužánkami odstranili poslední zbytky mobilních ledových ploch, které odvezli do nedaleké budovy bývalé Billy, a vrátili kontejnery pronajímateli. Z předloňského Olympijského festivalu zbyly dřevěné zábrany, které se postupně rozváží na další střediska. Na hřišti pro malou kopanou za Lužánkami pokračuje údržba a příprava na zahájení sezony, kdy servisem prošla umělá tráva a nyní se uklízí areál.

18 foto 2

Basketbalové týmy KP Brno a BK Žabiny ovládly Charitativní Final Four, jehož výtěžek poputuje na pomoc zdravotním sestřičkám. O celkovém vítězi netradičně bodovaného turnaje rozhodoval poslední vzájemný soutěžní duel, který skončil nic neřešící remízou 2:2. Ve prospěch Královopolanek ho nakonec musela rozhodnout až pomocná kritéria - lepší vzájemná utkání nasazených hráček…
Vyhráli ale všichni, kdo se této charitativní akce zúčastnili nebo přispěli nákupem vstupenek na dobrou věc. Vybraná částka, zveřejněná sítí Ticketportal, činila 19 400 korun, obě spolupracující organizace (AŽLK a nadace Koše proti drogám) navíc přispěly shodnou částkou 10 tisíc korun. Celkově se tedy na podporu zdravotních sester při této speciální charitativní akci vybralo přesně 39 400 korun.

19 Charitativní turnaj fotoV královopolské sestavě se dařilo zejména kapitánce Sarah Beránkové, která zvítězila ve všech třech vzájemných duelech s vybranou hráčkou soupeře, zdatně ji ve svých disciplínách doplňovali také asistent trenéra Jakub Nevrlý a kondiční trenér David Nerud.

Přehled všech výsledků v dovednostních disciplínách:
1. kolo: USK - Žabiny 2:2, KP BRNO - Hradec 2:1, 2. kolo: Žabiny - Hradec 3:1, KP BRNO - USK 3:0, 3. kolo: USK - Hradec 3:1, KP BRNO - Žabiny 2:2.

Specifické medailové pořadí Charitativního Final Four bylo vyhlášeno takto:
1. KP BRNO (lepší dodatková kritéria) a BK Žabiny 7 bodů, 2. místo USK Praha 5 bodů a 3. místo Hradec Králové 3 body.
Richard Foltýn

20 Basketbalová učitelka fotoZajímavé basketbalové osobnosti se ke spolupráci sešly na základní škole Novoměstská v Řečkovicích.
Učitelský sbor, kde je ředitelem nejlepší střelec české ligové historie Josef Jelínek, tam doplňuje Michaela Stará, sama členka klubu ligových kanonýrů.
Stěžejní hráčka KP Brno se věnuje dětem od první do páté třídy, které učí angličtinu. Už během sezony stíhala mimo svoje tréninky tři dny v týdnu stát před tabulí a odučit čtrnáct hodin týdně.

Náplň práce se jí ale výrazně změnila po uzavření škol, a od té doby se svým žákům věnuje na dálku – místo basketbalu, jehož sezona předčasně skončila.
Za nejvýhodnější model pro obě strany považuje basketbalová kantorka možnost videochatu, kdy se může se svým žákem vidět. Chápe ale, že ne každý má doma technické zázemí na takové úrovni, aby tento způsob online vyučování byl možný, vítá tedy pozvolný návrat do školních lavic.

Vypadá to dokonce tak, že práce ve školství brzo převáží nad prací basketbalistky. Přestože Michaele Staré je letos teprve 30 let a po sezoně ještě chodí s královopolským
týmem trénovat, uvažuje o tom, že by pobíhání po palubovkách ukončila. Pokud by to tak dopadlo, dostalo by se tomuto angažmá té nejlepší tečky. Třítisící ligový bod Michaela trefila v předposledním utkání minulé sezony v derby se Žabinami, v němž svému celku zajistila konečné 3. místo v nedohraném ročníku.

Richard Foltýn a Jiří Punčochář

18 Buldoci fotoPřestože je florbal jedním z nejmladších kolektivních sportů, a ještě před pár lety neuměla řada lidí jeho název ani správně vyslovit, jeho popularita roste stále rychlejším tempem. Hra s děrovaným míčkem a členskou základnou přes 70 tisíc hráčů a hráček se nedostala do špičky v popularitě náhodou - začínajícím malým hráčům či hráčkám stačí v podstatě jen oblečení a obuv, které nosí do tělocviku. V dobře fungujícím klubu si mohou bez problémů zapůjčit specializované florbalové vybavení, a tak žádnému zájemci nic nebrání si florbal vyzkoušet kdykoli a bez jakýchkoli předchozích zkušeností.
V Brně je tradičním florbalovým centrem sportovní hala SportPoint, která se nachází kousek od Lužáneckého parku u hokejových hal na ulici Střední 26. V této moderní hale narazíte na florbal prakticky vždy, když sem zavítáte. Ve všední dny odpoledne zde probíhají tréninky mládeže klubu Bulldogs Brno, na které navazují jejich dospělí kolegové a kolegyně v podvečerních hodinách. Víkendy zde pak patří turnajům a zápasům. Přestože florbalisté a florbalistky Bulldogs Brno hrají nejvyšší soutěže ve svých kategoriích, filozofií klubu je vychovávat všestranné sportovce a umožnit jim postupně objevit jejich talent, proto se především u těch nejmenších kategorií nezaměřují výhradně na florbal, ale na všesportovní průpravu, a podporují děti, které se věnují více sportům. Pokud uvažujete o sportovní budoucnosti svých dětí, zkuste to třeba právě u „buldoků“. Přidat se do jejich smečky je možné kdykoli v průběhu roku, stačí přijít na některý z jejich tréninků dané věkové kategorie.
Radim Komínek, Bulldogs Brno

Sportovní program na DUBEN:

Z důvodu vládních nařízení v důsledku pandemie koronaviru se v nejbližší době neuskuteční žádné sportovní akce.

Ze stejného důvodu bylo také odloženo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku MČ 2019.

Všem sportovcům, trenérům a funkcionářům – přeji hlavně pevné zdraví a co nejrychlejší návrat k jejich oblíbené činnosti.

Richard Foltýn – předseda sportovní komise, člen zastupitelstva MČ

 

Sportovní program na BŘEZEN:

Městské haly míčových sportů – Vodova

Basketbal – ŽBL, nadstavba A1
4.3. KP Brno : Slavia Praha 17:30 hod.
11.3. KP Brno : Hradec Králové 17:30 hod.
(nová hala)

Volejbal – extraliga žen
7.3. VK KP Brno : Ostrava 14:30 hod.
(nová hala)

Házená – extraliga mužů
7.3. SK KP Brno : Dukla Praha 18:00 hod.
(stará hala)

Futsal – 1. liga mužů
5.3. HELAS Brno : Plzeň 19:30 hod.
27.3. HELAS Brno : Liberec 20:00 hod.
(nová hala)

Městský fotbalový stadion – Srbská

Fotbal – 2. liga mužů
8.3. Zbrojovka Brno : Sokolov 17:00 hod.
20.3. Zbrojovka Brno : Dukla Praha 18:00 hod.

Termínovou listinu na měsíc DUBEN zasílejte nejpozději do 15.3. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ, předseda sportovní komise

Sportovní program na ÚNOR:

Městský areál – Vodova

Basketbal – ženská basketbalová liga
1.2. KP Brno : Žabiny Brno 15:30 hod.
(stará hala…!)
15.2. KP Brno : Ostrava 17:30 hod.
(nová hala)

Volejbal – extraliga žen
20.2. VK KP Brno : Šternberk 17:00 hod.
29.2. VK KP Brno : VK Šelmy Brno 18:30 hod.
(nová hala)

Házená – extraliga mužů
1.2. SKKP Brno : Karviná 18:00 hod.
15.2. SKKP Brno : Zubří 17:00 hod.
22.2. SKKP Brno : Jičín 17:00 hod.
(stará hala)

Florbal – extraliga žen
9.2. Židenice : Bohemians 15:00 hod.
23.2. Židenice : Chodov 15:00 hod.
(nová hala)

Futsal – 1. liga mužů
7.2. HELAS Brno : Sparta Praha 19:30 hod.
21.2. HELAS Brno : Slavia Praha 19:30 hod.
(nová hala)

Termínovou listinu na měsíc BŘEZEN zasílejte nejpozději do 15.2. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všem sportovcům, trenérům a funkcionářům přeje vše NEJ do nového roku

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ, předseda sportovní komise

Do 29. února 2020 můžete nominovat 3 sportovce a jednoho trenéra, funkcionáře či družstvo v rámci tradiční ankety naší městské části Sportovec roku 2019.
Svoje nominace posílejte na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Podmínkou k nominaci je trvalé bydliště v Řečkovicích a Mokré Hoře nebo klubová příslušnost k oddílu, který zde provozuje svoji činnost.

Richard Foltýn – předseda komise sportu