18 Dětský sportovní den foto1 1Rok utekl jako voda a v půlce června se znovu uskutečnil Sportovní dětský den v Řečkovicích, a to již tradičně ve sportovním areálu ZŠ Novoměstská. Musím říct, že za tu dlouhou dobu se z této akce díky úspěšné spolupráci s vedením místní radnice a díky jeho podpoře, pochopení ZŠ Novoměstská a dalších místních organizací stalo již tradiční řečkovické setkání zejména mladých účastníků či zájemců o sport, kteří si zde mohou vyzkoušet různé sporty nebo se přijít jen tak pobavit a zasoutěžit si v tradičním sedmiboji. Letos se akce opět zúčastnilo téměř 150 dívek a chlapců v doprovodu rodičů či prarodičů. Hlavním smyslem této akce je ukázat veřejnosti, jaké různé sporty a aktivity mají k dispozici v blízkém okolí, a tak se i letos na mimosoutěžních stanovištích mohli setkat se zástupci 1. NH Brno, SK Řečkovice, KB Brno, TAK Hellas či DětskýFutsal.cz. Na dalších stanovištích pak účastníci mohli buď navštívit stanoviště Frikulínu i s nafukovacím hradem, nebo techniku bezpečnostních a záchranných jednotek. Ti nejlepší v jednotlivých kategoriích soutěžního sedmiboje byli již tradičně na závěr odměněni hodnotnými cenami z rukou starosty městské části. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem, kteří různými způsoby přispívají k tomu, aby se tato tradiční akce, na niž od jejího vzniku zavítaly již stovky místních obyvatel, uskutečnila i letos, a to jmenovitě Marku Viskotovi, Oldřichu Gardášovi, Josefu Jelínkovi, Petru Lesenskému, Ivaně Bláhové a kolegyním a kolegům z Frikulínu, Evě Janovské a tanečnímu souboru ze Sokola Řečkovice, vedení a hráčům 1. NH Brno a také strážníkům Městské policie v Řečkovicích. I toto ukazuje, že v naší městské části funguje skvělá komunita plná obětavých a odhodlaných lidí, kteří se často ve svém volném čase věnují tomu, aby zde fungoval sport a volnočasové aktivity pro nás všechny, za což jsem osobně upřímně velmi rád.

Filip Hrůza
Člen sportovní komise

Sportovní program na ZÁŘÍ:

Národní házená – 2. liga muži - východ
2. 9. 1. NH Brno : Ostopovice 14:00 hod.
8. 9. 1. NH Brno : Vítkovice 16:00 hod.
9. 9. 1. NH Brno : Svinov 10:30 hod.
23. 9. 1. NH Brno : Draken Brno 14:00 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)
Fotbal – II. třída – městský přebor muži
9. 9. SK Řečkovice : MCV Brno 16:30 hod.
30. 9. SK Řečkovice : Start Brno B 15:00 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)
Futsal – 2B třída muži
9., 16. a 23. 9. zápasový program 9:00–15:30 hod.
- 3C třída muži
15. a 29. 9. zápasový program 9:00–15:30 hod.
aktuálně na: www.futsalbrno.cz
(sportovní areál Orel Řečkovice)
Městský areál – Vodova a Srbská

Florbal – Super liga muži
9. 9. Bulldogs Brno : Chodov 17:00 hod.
23. 9. Bulldogs Brno : Královské Vinohrady 17:00 hod.
aktuálně na: www.bulldogs.cz
(nová hala)

Házená – Extraliga muži
15. 9. SKKP Brno : Litovel 17:00 hod.
29. 9. SKKP Brno : Kopřivnice 17:00 hod.
aktuálně na: http://www.kpbrno.cz/
(stará hala)

Futsal – 1. liga muži
17. 9. HELAS Brno : Teplice 19:30 hod.
aktuálně na: www.futsalbrno.cz
(nová hala)

Fotbal – 2. liga muži
16. 9. Zbrojovka Brno : Táborsko 18:00 hod.
30. 9. Zbrojovka Brno : Varnsdorf 18:00 hod.
aktuálně na: www.fczbrno.cz
(stadion Srbská)

20 Dětský futsal foto1Prázdniny před pár dny skončily, což ale nemusí pro všechny děti znamenat pouze slzy a zklamání. U mladých řečkovických futsalistů se naopak začíná stupňovat pozitivní napětí. Začíná jim totiž nová sezóna turnajů projektu Dětský futsal, které se od září pořádají celorepublikově. Dětské futsalové a fotbalové týmy každý měsíc změří síly v oficiálních zápasech na malém hřišti. V Brně odstartuje sezóna nestandardním dětským turnajem, který se bude konat v sobotu 22. 9. na zbrusu novém umělém trávníku v Novoměstské ulici (v sousedství základní školy Horácké náměstí). Dětská klání totiž budou součástí doprovodného programu při slavnostním otevírání nového řečkovického hřiště. „Do našich turnajů se mohou přihlásit libovolné týmy. Jediné, co nás limituje, je omezená kapacita. Doporučujeme proto navštívit naše stránky www.detskyfutsal.cz a před každým turnajem nás co nejdříve kontaktovat,“ uvedl Petr Lesenský, předseda řečkovického spolku Dětský futsal a zároveň trenér futsalové přípravky týmu Orel Řečkovice. „Hned první turnaj bude mít určitě velký náboj, zvláště pak mezi futsalisty a fotbalisty ze stejné čtvrti. Bude to pro děti výjimečná atmosféra a určitě se bude na co dívat,“ doplnil místopředseda spolku Petr Bořecký.

Petr Lesenský

judo 3Sportovní klub Junior Judo Brno, z. s., Vás zve na
NÁBOR NOVÁČKŮ
DO JUDA A SEBEOBRANY

KDY: 20. 9. 2018 v 16.30 hod.
KDE: Tělocvična Gymnázia Terezy Novákové 2 (konečná tramvaje č. 1 - Řečkovice)
KDO: Děti od 5 do 15 let
CO NA SEBE: Teplákovou soupravu s dlouhými nohavicemi a rukávy, přezůvky

NABÍZÍME: Výuku základních pohybových dovedností, pádů a technik sportovního juda a sebeobrany
Hry a soutěže, zlepšení fyzické kondice, snížení prahu bolesti

KONTAKT: Jiří Hirsch, mobil: +420 731 603 629, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.judovbrne.cz

judo

Rodiče jezdili na vodu pouze rekreačně, zato jejich děti si živel protékající koryty řek podmanily. Řečkovičtí sourozenci Satkovi patří k největším hvězdám české reprezentace ve sjezdu i slalomu na divoké vodě. Martina Satková dovezla z nedávno skončeného světového šampionátu ve švýcarském Muotathalu dokonce sedm medailí.

satkoviSourozenci Satkovi – zleva Gabriela, Adam a Martina (foto: archiv Martiny Satkové)

V sedmdesátileté historii nikdo z českých vodáků takovou žeň na šampionátu nepředvedl. „Světová konkurence je obrovská. Ve sprintu jsem chtěla být do pátého místa, v dlouhém sjezdu jsem si říkala, že můžu jet o medaili, ale po zkušenostech z minulých let jsem věděla, že to bude hodně těžké. Holky z francouzského nebo italského týmu jsou velmi silné, se zlatými ambicemi jsem do závodu nešla,“ přiznala Martina Satková.
V necelých dvaceti letech se už stává legendou kanoistiky na divoké vodě. Kombinuje kajak i kanoi. Jako první žena v historii ovládla před dvěma lety ve francouzském Pau obě disciplíny na Světovém poháru. Ale vrchol přišel ve Švýcarsku, kde vybojovala pět světových titulů.
Brněnská závodnice ovládla všechny čtyři disciplíny v dlouhém sjezdu, kralovala na kajaku i kanoi a s oběma loděmi slavila také týmové zlato. Ve sprintu získala stříbro na kajaku a bronz na kanoi. Titul mistryně světa přidala i v závodě kajakářských hlídek.
Sestra Gabriela má ve sbírce titul juniorské světové i evropské šampionky. Šestnáctiletá závodnice si vybojovala účast v seniorské reprezentaci ve vodním slalomu, takže místo ve Švýcarsku hájila české barvy na evropském šampionátu v pražské Troji, kde se probojovala až do semifinále, a v září pojede dokonce na mistrovství světa ve vodním slalomu do brazilského Rio de Janeira.

O víkendu 16. a 17. června 2018 byly zakončeny soutěže všech věkových kategorií mládežnických a žákovských družstev Jihomoravského oblastního přeboru v národní házené. Těchto soutěží se již tradičně účastní družstva 1. NH BRNO - a v tomto ročníku si vedla velice úspěšně.
Družstvo dorostenců získalo pohár za první místo a zlaté medaile. Současně postoupilo na Mistrovství ČR 2018. Navíc Michael STUDENÝ byl vyhlášen nejlepším obráncem oblastního přeboru a Jaroslav KILIAN se s 68 brankami umístil na druhém místě mezi střelci.
Sestava družstva: David Bárek, Michael Studený, Matěj Pulec, Jonáš Kryštof Míček, Marek Mottl, Jaroslav Kilian, Adam Sauer, Martin Pavlok, Jaroslav Šmid, Dominik Pernica, Matěj Písařík, Vojtěch Musil a Vít Šmerda. Trenéry byli Ing. Karel Fejfar a Tomáš Bárek.
Družstvo mladších žáků získalo pohár za druhé místo a stříbrné medaile. Jedná se o smíšené družstvo kluků a holek. V hodnocení jednotlivců se umístili Miroslav Hájek na druhém místě mezi brankáři, Kristián Belza na třetím místě mezi obránci a Gabriel Belza s 59 brankami na třetím místě mezi střelci.
Sestava družstva: Michael Szabó, Miroslav Hájek, Alice Vášová, Gabriel Belza, Kristián Belza, Matouš Bumbálek, Daniel Doležal, Vendula Slívová, Michaela Slívová, Matěj Musil, Šimon Kvídera, Ella Kvíderová , Petr Jašek, Nikola Hermanová a David Gazda. Trenéry byli Jakub Kratochvíl a Tomáš Bárek.
Družstvo přípravky získalo pohár za třetí místo a bronzové medaile. Rovněž se jedná o smíšené družstvo kluků a holek. V hodnocení jednotlivců David Gazda získal pohár pro nejlepšího hráče.
Sestava družstva: Nikola Hermanová, David Gazda, Michaela Krupicová, Dalibor Doležal, Gabriela Slívová a Damián Herman. Trenéry byli Jakub Kratochvíl a Ing. Dušan Sestrienka.
Blahopřejeme všem družstvům k získaným pohárům a medailím a přejeme jim hodně dalších sportovních úspěchů.
Ing. Dušan Sestrienka

Sportovní program na ČERVEN:

Národní házená – 2. liga muži - východ
16. 6. 1. NH Brno : Mor. Slávia Brno 16:00 hod.
17. 6. 1. NH Brno : Draken Brno 10:30 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)
Fotbal – II. třída – městský přebor muži
16. 6. SK Řečkovice : Bosonohy B 16:30 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)

Futsal - dětský turnaj
9. 6. kategorie U15, U11, U9 a U7 od 9:00 hod.
(orelský areál na Družstevní)

TIP MĚSÍCE:
Zápas – volný styl TAK Hellas Brno

23. 6. Velká cena města Brna od 10:00 hod.
aktuálně na: www.zapasbrno.cz
(hala Tesla – Halasovo nám. 7)

sport FoltýnSTALO SE:

Basketbalistky KP Brno jsou stříbrné…!

Po 24 letech se podařilo královopolským basketbalistkám postoupit přes favorizovaný Nymburk do finále ŽBL. V něm sice nestačily na euroligové USK Praha, ale tisícovka diváků jim i tak tleskala ve stoje. Po hokejové Kometě jde o další výrazný úspěch brněnského sportu v této sezoně.

Termínovou listinu na měsíc ZÁŘÍ zasílejte nejpozději do 15. 8. na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Všem sportovcům, trenérům a činovníkům přeji zaslouženou letní přestávku a pěknou dovolenou.

Richard Foltýn – člen zastupitelstva MČ, předseda komise sportovní

20 Dětský futsalový trunaj foto1Bezmála dvě stě dětí se zúčastnilo doposud největšího mládežnického turnaje ve futsalu, který se v sobotu 12. května konal u nás v Řečkovicích. Orelský sportovní areál se proměnil v nefalšované futsalové království se třemi hracími plochami. Kromě nadstandardních sportovních výkonů si návštěvníci turnaje užívali možnosti podebatovat s bývalými hráči Zbrojovky Brno Petrem Švancarou a Lubošem Kaloudou, ambasadory dětských futsalových turnajů, které řečkovický spolek Dětský futsal, z. s., začne od září organizovat dokonce celorepublikově pod hlavičkou Fotbalové asociace ČR. „Máme z toho obrovskou radost. I nadále ale plánujeme být aktivní především tady v Řečkovicích, kde jsme naši činnost začali a kde každý týden trénujeme naše týmy Orla Řečkovice,“ uvedl předseda spolku Petr Lesenský. „V příští sezóně zkusíme do naší čtvrti dostat nejlepší futsalovou mládež v republice,“ doplnil místopředseda Petr Bořecký.

Nad sobotním turnajem převzal osobní záštitu brněnský primátor Petr Vokřál, projekt dětského futsalu dlouhodobě podporuje také starosta naší městské části Marek Viskot, který sobotní turnaj zahájil. Nečekaným zpestřením sportovního dne byla nejznámější česká fotbalová rozhodčí Jana Adámková, která bude pískat ženskou Ligu mistrů i srpnové mistrovství světa dvacetiletých hráček.

Filip Hrůza
Člen komise sportu

Florbaloví orlové z Řečkovic získali poprvé, v historii orelské jednoty Brno-Řečkovice medaili v rámci celorepublikové Orelské florbalové ligy. Medaile z finálového turnaje v Tišnově má podobu stříbra v kategorii elévů (ročník narození 2007–2009).
Florbalové orelské ligy se zúčastnilo v sezóně 2017/2018 v kategorii elévů 15 týmů a před řečkovickým družstvem skončil pouze tým Fbc Floorbee Orel Uherský Brod. Většina hráčů z dvaadvacetičlenného družstva, které vedou Ing. Marek Hadra a RNDr. Jiří Škrob, jsou spolu již pátým rokem a kromě dvou tréninků týdně se účastní např. také společného týdenního letního sportovního kempu.
V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 60 dětí ve třech věkových kategoriích a florbal zde má již téměř patnáctiletou tradici.
Orel jednota Brno-Řečkovice

Sportovní program na KVĚTEN:

Národní házená – 2. liga muži - východ
20. 5. 1. NH Brno : Humpolec 14:00 hod.
27. 5. 1. NH Brno : Ostopovice 14:00 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)
Fotbal – II. třída – městský přebor muži
20. 5. SK Řečkovice : Svratka Brno B 16:30 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)
Městský areál – Vodova a Srbská

Fotbal – 1. liga muži
19. 5. Zbrojovka Brno : Jihlava 17:00 hod.
aktuálně na: www.fczbrno.cz
(stadion Srbská)

Basketbal - ŽBL (případný čtvrtý zápas FINÁLE)
aktuálně na: www.kpbrnobasket.cz
(nová hala)

Házená – Extraliga mužů, skupina o záchranu
13. 5. KP Brno : Strakonice 17:00 hod.
(stará hala)

STALO SE:

Hokejisté Komety jsou opět zlatí…!

Partnerská MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
gratuluje týmu HC Kometa Brno k obhajobě mistrovského titulu.

21 Sportovec roku foto 1V pátek 23. 3. 2018 bylo ve velkém sále místní radnice ohodnoceno v rámci tradiční ankety Sportovec roku naší městské části celkem 15 sportovců, 5 trenérů, 5 funkcionářů a 5 družstev, které členové komise sportu vybrali k ocenění ze 42 nominací jak od sportovních subjektů provozujících činnost ve zdejší MČ, tak od jednotlivců působících jinde, ale s trvalým bydlištěm v Řečkovicích či Mokré Hoře.
Slavnostní zahájení provedl hlavní organizátor akce Richard Foltýn, který se úspěšně ujal i funkce moderátora, a starosta městské části Marek Viskot. Oba zmiňovaní předávali ceny spolu se sportovní osobností Janem Polákem – bývalým fotbalovým reprezentantem, který se po mnoha letech na zahraničních štacích vrátil do své mateřské Zbrojovky Brno.
Absolutním vítězem a nejlepším sportovcem Řečkovic a Mokré Hory za rok 2017 byl na závěr vyhlášen baseballový internacionál Pavel Budský – člen síně slávy a držitel ceny fairplay, který v sezóně 2017 získal s Draky Brno již svůj 21. titul mistra ČR a je bezkonkurenčně vedoucím statistik v počtu dosažených homerunů (v roce 2017 se dostal na metu 157).
V příjemném pátečním odpoledni se předalo celkem 30 pamětních plaket i sladkých dárků a většina přítomných ze zcela zaplněného sálu (viz foto) si nenechala ujít ani následné společenské setkání, spojené s menším občerstvením.

Zde je přehled všech oceněných:

SPORTOVEC:
Adéla Hanzlíčková, zápas - volný styl, TAK Hellas Brno,
Valerie Pragačová, zápas - volný styl, TAK Hellas Brno,
Dominica Hynková, KP Brno basketbal,
David Hlavatý, SK Řečkovice,
Šárka Půstová, triatlon, atletika, Konrad Tools Team Brno,
Antonie Pantůčková, sjezdové lyžování, Ski Klub Junior Brno,
Aleš Brázda, Junior Judo Brno,
Klára Pavlíková, moderní gymnastika, TJ Tesla Brno,
Martin Bilík, ultramaraton, Orel Jednota Brno–Řečkovice,
Tereza Kosíková, krasojízda na kole, TJ SOKOL Řečkovice,
Vendula Frintová, triatlon, Ekol Team Brno,
Martina Satková, kanoistika, Dukla Praha,
Gabriela Satková, kanoistika, Kanoe klub spoj Brno,
Pavel Budský, Draci baseball club Brno,
Patrícia Puklová, atletika – běh, AC Moravská Slavia Brno.

SK Řečkovice bude dne 16. 5. 2018 v době od 16:30 do 18:30 hod. pořádat nábor malých zájemců o kopanou narozených v letech 2008-2012. Nábor bude probíhat pod dohledem trenérů na travnatém hřišti na ulici Novoměstské. Nezapomeňte s sebou sportovní oblečení a obuv (nejlépe kopačky) a uzavíratelnou láhev s pitím. Děti si mohou vzít vlastní míč velkosti 3.
Bližší informace o náboru: Jiří Buchta: 608 611 030, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a Petr Tesař: 724 440 711, případně na internetových stránkách: http://www.reckovice-fotbal.cz/.

Mgr. Martin Král - hlavní administrátor klubu

36 Největší turnaj futsalu fotoNaše čtvrť je celorepublikově považována za Mekku dětského futsalu. Ověřit si to můžete v sobotu 12. května, kdy se od 9 hodin v orelském sportovním areálu na Medlánecké 24c uskuteční jeden z vůbec největších dětských turnajů v historii brněnského futsalu. Pro zápasy týmů v kategoriích U7, U9, U11, U13 i U15 budou vyčleněny tři hrací plochy. Součástí této vrcholné letošní akce projektu DětskýFutsal.cz bude autogramiáda brněnských fotbalových hvězd Petra Švancary a Luboše Kaloudy. Záštitu nad turnajem převzal brněnský primátor Petr Vokřál, osobně bude přítomen Marek Viskot, starosta Řečkovic a Mokré Hory. Na zahájení turnaje přijedou nejvyšší představitelé celorepublikového futsalu. Připravené bude občerstvení, výborná zmrzlina pro děti i skákací hrad. Přijďte si užít pohodový den.

Petr Lesenský

Krásu Kralického Sněžníku a výborně upravených sjezdovek ve dnech 18. 2. - 24. 2. 2018 poznávali žáci 7. ročníku. Také žáci sportovních skupin 6. - 9. ročníků se zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu, a to letos v prostředí Pusteven pod vrcholem památné hory Radhošť, odkud mohli také sledovat široké okolí. Někteří se v technice lyžování či snowboardingu zdokonalovali, jiní se teprve s těmito zimními sporty seznamovali.
Počasí nám velice přálo. Krásné slunečné dny a dlouhé svahy nás naprosto uchvátily. Jelikož v tomto čase probíhala zimní olympiáda, vyzkoušeli jsme s dětmi v upravených podmínkách také olympijské sportovní disciplíny. Proběhlo klání v jízdě na bobech, v krasobruslení, také jsme zabrousili do biatlonu či skoků na lyžích. Na závěr proběhla soutěž ve slalomu na lyžích a snowboardu s večerním slavnostním vyhlášením. Myslím, že všichni účastníci odjížděli domů bohatší o skvělé zážitky.
Také žáci prvního stupně se jako každoročně i letos účastnili zimní školy v přírodě s lyžováním. Tentokrát vyrazili žáci se svými učiteli na sjezdovku v Hynčicích. Sjezdovky byly upravené, zasněžené a počasí jim přálo. Také zábava po lyžování nevázla. Byli s nimi i starší žáci z 9. třídy a jejich nápady na hry a soutěže byly opravdu netradiční. Všichni se pobavili a mnohdy se i něco zajímavého dozvěděli nebo naučili.
Už teď se všichni těšíme na lyžaře, kteří už bezpečně brázdí zasněžené sjezdovky, i na ty, kteří by se to rádi naučili, a tak rozšířili řady lyžařů z Horáckého náměstí.
Pavel Kučera, Libuše Švecová

104 sportovky foto1Naše škola má dlouholetou tradici zaměřenou na rozvoj sportovní všestrannosti. V každém ročníku na druhém stupni je jedna třída rozdělena na sportovní a jazykovou část.
Výuka u všech předmětů probíhá stejně, třída funguje jako celek, skupina se rozděluje pouze v době volitelného předmětu: jazyková část - cizí jazyky, sportovní - rozvoj pohybových schopností a dovedností a zvýšení celkové fyzické zdatnosti. To však neznamená, že by se sportovci cizí jazyk neučili. Od 6. ročníku je povinná výuka jazyka anglického a od sedmého ročníku výuka němčiny. Žáci sportovních skupin jsou proto výborně připraveni na přijímací zkoušky na střední školy jak z hlediska vědomostní, tak sportovní výkonnosti. Dost často využívají možnost studia na sportovních gymnáziích.
Souběžně s výukou probíhá kurs plavání a jednorázové akce, jako jsou bruslení, ping pong, laser game a jízda na koni nebo účast na sportovních a předváděcích akcích (Kometa Brno, Zbrojovka Brno...). Na každoročním krajském přeboru v silovém čtyřboji naši žáci pravidelně dosahují výborných výsledků. Skvěle si vedou žáci této skupiny také na běžeckých a plaveckých závodech či v basketbalu, florbalu a badmintonu, kde jsou schopni porážet i žáky ze škol specializujících se na dané sporty. Poplatek za tyto a další aktivity je 3000,- Kč ročně. Součástí výuky je i každoroční zdokonalovací lyžařský výcvikový kurs s výukou jízdy na lyžích i na snowboardu (hrazeno zvlášť).
Zájemci mohou využít i možnost rozšiřujících tréninků zaměřených na další všestrannou sportovní přípravu nebo cíleně na zápas ve volném stylu s trenéry TAK Hellas Brno. Zúčastňují se turnajů i mimo naši republiku a mají tak možnost ověřit si znalosti cizího jazyka v komunikaci se sportovci z jiných zemí.

Mgr. Pavel Kučera

Sportovní program na DUBEN:

Národní házená – 2. liga muži - východ
29. 4. 1. NH Brno : Podhorní Újezd 14:00 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)
Fotbal – II. třída – městský přebor muži
15. 4. SK Řečkovice : Lelekovice 15:30 hod.
29. 4. SK Řečkovice : Medlánky B 16:00 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)
Městský areál – Vodova a Srbská
Fotbal – 1. liga muži
7. 4. Zbrojovka Brno : Slavia Praha 17:00 hod.
21. 4. Zbrojovka Brno : Viktoria Plzeň 17:00 hod.
aktuálně na: www.fczbrno.cz
(stadion Srbská)

Basketbal - ŽBL (případné semifinále play-off)
7. 4. KP Brno : Nymburk 15:30 hod.
(14 .4. KP Brno : Nymburk 15:30 hod.)
aktuálně na: www.kpbrnobasket.cz
(nová hala)

Volejbal – Extraliga žen
VKKP Brno – (případné semifinále play-off)
aktuálně na: www.vkkpbrno.cz
(nová hala)

Florbal – Extraliga mužů
Bulldogs Brno, nadstavbová část
aktuálně na: www.bulldogs.cz
(nová hala)