Sportovní program na ČERVEN:

Futsal – 2. A třída, Brno-město
Orel Řečkovice B a SHL futsal Řečkovice
hrací dny 4. 6. a 11. 6.
zápasový program od 9:00 do 15:30 hod.
(orelský areál na Medlánecké)
aktuálně na: www.futsalbrno.cz

TIP MĚSÍCE:

DĚTSKÉ SPORTOVNÍ ODPOLEDNE
24. 6. ukázky sportů a soutěže pro děti od 15:00 hod.
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)

Všem sportovcům, trenérům i funkcionářům přeji klidnou letní přestávku.

Příspěvky na měsíc ZÁŘÍ zasílejte do 15. 8. 2016.

Richard Foltýn – zastupitel, předseda komise sportu

22 morava zenymuzi 2To, že oddíl národních házenkářů 1. NH BRNO bojuje každoročně o nejvyšší příčky ve své soutěži, je pod Špilberkem poměrně známá věc. Málokdy se však stane, že by do krásného areálu v Řečkovicích přijel ten nejlepší výběr z celé České republiky. Stalo se tak teprve podruhé v samostatné historii klubu, který byl založen v roce 2003. Naposledy pořádali Brňané reprezentační mezizemská utkání Čechy – Morava v červnu 2008.
Uběhlo takřka osm let a národní týmy žen a mužů opět zavítaly do Brna. Program odstartoval mimo plán o den dříve již čtvrtečním příjezdem a posléze páteční první tréninkovou jednotkou nejlepších reprezentantů z Čech a z Moravy. V sobotu následovaly krom obvyklých tréninků i přípravné zápasy. Dva se odehrály na hřišti brněnského Drakenu na Kraví hoře, stejná porce pak v dějišti hlavního nedělního programu, tedy na hřišti 1. NH BRNO v Řečkovicích.
Pořadatelsky velmi náročnou akci domácí oddíl zvládl bez větších problémů a do svého areálu nalákal v nedělní dopoledne přes 700 diváků, přesně řečeno 720! Velký dík za spolupráci patří městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora a také ZŠ Novoměstská 21, která poskytla týmům potřebné zázemí.
Brněnský stadión splňuje všechny požadavky národní házené a patří k nejkrásnějším areálům v rámci národní házené. Dokumentuje to i zmíněná divácká kulisa, která sledovala nejprve duel žen. Výběry Čech a Moravy začaly po desáté hodině dopolední, slavnostní výhoz provedl starosta ÚMČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Mgr. Bc. Marek Viskot. Od začátku bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Byla to česká děvčata, jež prokazovala větší kvalitu v koncovce a možná i větší zkušenosti. Morava často ztrácela míče, v útoku se jí příliš nevedlo a nakonec prohrála 23:14 (poločas: 12:7).
Doprovodný program vyplňovaly mažoretky z oddílu Legato. Mladé dámy prokázaly šikovnost a talent, divákům se přestávkové programy musely jistě velmi líbit.

kam za sportemSportovní program na KVĚTEN:

Národní házená – 1. liga mužů
1. 5. 1. NH Brno : Podlázky 10:00 hod.
28. 5. 1. NH Brno : Plzeň-Újezd 16:00 hod.
29. 5. 1. NH Brno : Žatec 11:00 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)

Fotbal – II. třída, městský přebor
14. 5. SK Řečkovice : MCV Brno 16:30 hod.
28. 5. SK Řečkovice : Slatina B 16:30 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)

Futsal – 2. A třída, Brno-město
Orel Řečkovice B a SHL futsal Řečkovice
hrací dny 7. 5., 14. 5., 28. 5.
zápasový program od 9:00 do 15:30 hod.
(orelský areál na Medlánecké)
aktuálně na: www.futsalbrno.cz

TIP MĚSÍCE:

Národní házená – mezizemská utkání
Čechy : Morava 2016
8. 5. ženy 10:00 hod. a muži 11:30 hod.
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)

Richard Foltýn – zastupitel, předseda komise sportu

22 Mistrovství ČR v karasojízdě foto 1V sobotu 9. 4. 2016 uspořádal (s podporou MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora) oddíl krasojízdy TJ Sokol Řečkovice v místní sokolovně Mistrovství ČR v krasojízdě juniorů. Závodu se zúčastnilo celkem 25 závodníků a závodnic z celé republiky. Za podpory diváků předvedli na závěr sezóny podařené výkony.
Mezi juniorkami získala stříbrnou medaili domácí závodnice Tereza Kosíková, zvítězila Kateřina Janáčková z TJ Pankrác Praha. V juniorech získal titul Martin Kouřil z TJ Stavební stroje Němčice a ve dvojicích zvítězily Kateřina Janáčková se Štěpánkou Řasovou z TJ Pankrác Praha. Vítěze dekoroval starosta Sokola Ing. Jiří Růžička.
Musíme zdůraznit, že naše závodnice Sokola Řečkovice Tereza Kosíková (svěřenkyně trenérky Jany Horáčkové) zvítězila v celém seriálu závodů Českého poháru.

Za Sokol Řečkovice Jan Mašek, předseda oddílu krasojízdy

22 Mistrovství ČR v krasojízdě foto 2

33 Kometa Brno obrázekPro Vaše děti (od 7 do 15 let) jsme připravili sportovní příměstské tábory na Riviéře, které spojují většinu výhod klasického a příměstského tábora – téma, od kterého se odvíjí táborové hry na čerstvém vzduchu v přírodě, profesionální výuka plavání pod dohledem vyškolených trenérů SKP Kometa a spousta sportovních aktivit, jejichž cílem je dostat děti od počítače do přírody a ukázat jim, že sport, příroda a přátelství jsou důležitou součástí našeho života. Pro zájem rodičů i dětí je zde možné zvolit si i vegetariánská jídla. Touží se Vaše děti proměnit v kouzelníka či čarodějku a naučit se kouzla, přípravu lektvarů, nebo dokonce famfrpál, tak jako Harry Potter? Láká je honba za pokladem, stavba pirátského voru a potápění za perlami? Pak neváhejte a přihlaste se ještě dnes na: www.plavani-bazenky.cz.
Termíny: 4. 7.-8. 7. | 11. 7.-15. 7. | 18. 7.-22. 7. | 25. 7.-29. 7. 2016. Od 7 h. do 17 h. Těšíme se na Vás.
Petr Hašek
vedoucí tábora / SKP Kometa Brno

40 SK Kontakt ME fotoKaždý pátek se v odpoledních hodinách pohybuje kolem bazénu Sportareálu Družstevní větší počet osob s postižením. Jde o plavce sportovního klubu SK KONTAKT BRNO, který se specializuje na plavání s lidmi s tělesným postižením.
Sportovní klub, který kromě Řečkovic trénuje denně i v dalších brněnských bazénech, budou reprezentovat dva handicapovaní plavci, kteří se 29. 4. 2016 vydali na ostrov Madeira v Atlantském oceánu, aby zde změřili své síly s absolutní evropskou špičkou. Plavci Dominika Míčková a Jaroslav Mrkos se svým trenérem Janem Drobným se připojí k desetičlenné výpravě Českého svazu tělesně postižených sportovců. „Mistrovství Evropy ve Funchalu probíhá od 30. 4. do 7. 5. 2016 a pro naše svěřence to je první start na vrcholné soutěži. Dominiku s Jardou čeká celkem 10 startů,“ říká trenér Jan Drobný. Dominika dodává: „Je to pro mne další meta, kterou se mi v životě podařilo dosáhnout. Jsem ráda, že na mistrovství Evropy mohu reprezentovat brněnský klub a Českou republiku.“

Národní házená – 1. liga mužů
16. 4. 1. NH Brno : Přeštice 16:00 hod.
17. 4 1. NH Brno : Nýřany 10:30 hod.
aktuálně na: www.1nhbrno.cz
(hřiště 1. NH Brno, Novoměstská 21)

Fotbal – II. třída, městský přebor
2. 4. SK Řečkovice : St. Lískovec 15:30 hod.
16. 4. SK Řečkovice : Svratka B 16:00 hod.
30. 4. SK Řečkovice : Lelekovice 16:30 hod.
aktuálně na: www.reckovice-fotbal.cz
(fotbalové hřiště na Novoměstské)

Futsal – 2. A třída, Brno-město
Orel Řečkovice B a SHL futsal Řečkovice
hrací dny 2. 4., 16. 4. a 30. 4.
zápasový program od 9:00 do 15:30 hod.
aktuálně na: www.futsalbrno.cz

Badminton – 4. liga smíšených družstev
BC SmartLife Řečkovice - baráž
aktuálně na: www.bcreckovice.cz

21 Sporotvec roku foto2V pátek 18. 3. 2016 bylo ve velkém sále místní radnice ohodnoceno v rámci tradiční ankety o Sportovce roku MČ Brno–Řečkovice a Mokrá Hora celkem 10 sportovců, 5 trenérů, 5 družstev a 3 funkcionáři, které členové komise sportu vybrali k ocenění ze 44 nominací od sportovních subjektů působících ve zdejší MČ, tak od zástupců jednotlivých sportovců, kteří vykonávají svoji činnost jinde, ale mají zde trvalé bydliště.

Slavnostní vyhlášení s přehledem moderoval Richard Foltýn, ceny předávali starosta městské části Marek Viskot a jako hosté i sympatické akvabely Soňa Bernardová a Alžběta Dufková, které si v olympijské kvalifikaci již zajistily účast na blížících se hrách v Riu de Janeiru.

Absolutním vítězem a nejlepším sportovcem Řečkovic a Mokré Hory za rok 2015 byla na závěr vyhlášena karatistka bydlící na Horáckém náměstí v Řečkovicích - Sabina Forstová, která si z loňského mistrovství světa na Novém Zélandě přivezla 3 zlaté medaile (kumite juniorek, kata team juniorek i seniorek) a po dalších domácích i zahraničních vavřínech získala titul Královna noci mistrů - jako nejlepší sportovkyně všech bojových umění v ČR!

V příjemném pátečním odpoledni se předalo celkem 24 památečních plaket i sladkých dárků, celková vítězka navíc získala celoroční neomezený vstup do sportovního areálu na Družstevní a většina přítomných si nenechala ujít ani následné společenské setkání.

Zde je přehled všech oceněných:

Sportovec roku 2015:

Sabina FORSTOVÁ – karate (Taro Kan Brno)

V kategorii Sportovec roku 2015 byli dále oceněni:

2. Martina Satková – kanoistika (KK Spoj Brno)

3. Nicol Frýbortová – krasojízda (SKP Kometa Brno)

21 Sportovec MČ 2015 Frýbortová2

Sportovní program na BŘEZEN:

Městská hala míčových sportů - Vodova:

Basketbal – Bonver ŽBL – čtvrtfinále PLAY OFF
23.3. VALOSUN KP Brno : Trutnov 17:30 hod.
(30.3. VALOSUN KP Brno : Trutnov 17:30 hod.)
pozn.: jedná se o jistý 2. zápas a případný čtvrtý
aktuálně na: www.valosunbrno.cz
(nová hala)

Házená – Extraliga mužů
5.3. KP Brno : Jičín 17:00 hod.
19.3. KP Brno : Zlín 18:00 hod.
aktuálně na: www.kpbrno.cz
(stará hala)

Futsal – 1. liga
4.3. Helas Brno : Chrudim 19:30 hod.
11.3. Tango Brno : Vysoké Mýto 20:00 hod.
aktuálně na: www.futsalbrno.cz
(nová a stará hala)

Volejbal – extraliga žen
9.3. VKKP Brno : Olymp Praha 18:00 hod.
aktuálně na: www.vkkpbrno.cz
(nová hala)

Florbal – extraliga mužů
BULLDOGS Brno – PLAY OFF
aktuálně na: www.buldogs.cz
(nová hala)

TIP MĚSÍCE:

Sportovec roku MČ 2015
18.3. Slavnostní vyhlášení ankety 15:00 hod
(sál radnice Brno-Řečkovice)

Richard Foltýn – zastupitel a předseda komise sportu

Celkem 28 brněnských základních škol se ve spolupráci s Unií sportovních klubů města Brna zapojilo do projektu – Sport ve škole. Akce je podporována městem Brnem, Jihomoravským krajem i Českou unií sportu a jejím záměrem je, aby si děti z 1. až 4. tříd vyzkoušely zdarma 1x týdně více sportů ve své školní tělocvičně pod dohledem zkušených oddílových trenérů, či sportovních osobností.
Mezi vybranými školami, které od ledna do června nabízí svým žákům pravidelný sportovní kroužek, je také ZŠ Horácké náměstí v Brně-Řečkovicích, a to každé úterý od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně pro 1. stupeň na ulici Uprkova. V lednu se děti mohly seznámit se základy juda, v únoru a březnu probíhají basketbalové tréninky např. pod odborným dohledem reprezentantek Edity Šujanové a Kateřiny Sedlákové z ženského basketbalového klubu VALOSUN, či basketbalistů mužského MMCITÉ. V květnu a červnu budou pro změnu potřeba žíněnky k vyzkoušení řecko-římského zápasu.
Podrobný rozpis kroužků, přihlášku pro vaše dítě a více informací naleznete na webových stránkách www.sportveskole.cz

Richard Foltýn – zastupitel a předseda komise sportu

24 Šachový turnaj 2V soboru 13. 2. 2016 uspořádal Šachový klub Duras BVK – Královo Pole ve spolupráci se Sokolem Řečkovice již 15. ročník šachového turnaje Gillarův memoriál, který je zařazen do seriálu krajských přeborů v rapid šachu mládeže. Prostory sokolovny nezvykle zaplnilo 90 mladších a 35 starších žáků z celého jihomoravského kraje, kteří na 62 šachovnicích během 5-ti hodin odehráli celkem 434 partií. Vítězi se tentokrát stali hráči pořádajícího klubu Duras BVK, v kategorii mladších žáků Petr Glozar, v kategorii starších žáků Daniel Daněk.

Ing.Rudolf Moulis, CSc.
Předseda ŠK Duras BVK – Královo Pole

124 Šachový turnaj 4

TJ Sokol Řečkovice oddíl krasojízdy pořádá v sobotu 9. dubna 2016 mistrovství ČR juniorů v krasojízdě v sokolovně, Vážného 19, začátek v 10 hodin všechny příznivce a zájemce srdečně zveme!

126 TJ Sokol krasojízda 2

26 TJ Sokol krasojízda 3

28 Bruslák 2Je to již hodně dávno, co se dalo v Řečkovicích bruslit na nějakém přírodním či uměle vytvořeném kluzišti a to se letos rozhodla změnit asi desítka nadšených tatínků z Orláku.
Za tímto ambiciózním projektem stálo velikánské nadšení a předpověď čtrnáctidenních mrazů.
“S touto myšlenkou jsme laškovali již několik let, ale počasí nám nepřálo. Letos konečně zamrzlo, tak jsme se do toho pustili!” Uvedl jeden z organizátorů. V neděli 17.1.2016 jsme dostali souhlas Orla Řečkovice s umístěním kluziště na jejich petanquové hřiště a příslib, že se s námi bude na celém projektu finančně podílet. (dřevěné mantinely, voda, elektrická energie,...). Tím to celé odstartovalo! Hned v pondělí jsme nakoupili materiál, provedli základní stavební úpravy a ve večerních hodinách, kdy začíná více mrznout, jsme udělali první nástřik ledu. Od zkušených ledařů jsme se dozvěděli, že musíme udělat nástřik minimálně 25 vrstev a že optimální teplota pro nástřik začíná na -5°C, což nás směřuje především k nočním pracím (přes den tolik nemrzne). Proto jsme udělali rozpis směn a celou noc jsme vyráběli vrstvu po vrstvě. Naše nadšení neznalo mezí a když jsme viděli, jak se celé dílo daří, tak jsme nepolevovali. Ve středu ráno po dvou odpracovaných nocích jsme naznali, že odpoledne by mohl proběhnout první test. A tak byl ve středu zahájen zkušební provoz.

Vyhlášeny jsou tyto kategorie:

- jednotlivec (maximálně 3 nominace)
- trenér (1 nominace)
- funkcionář (1 nominace)
- družstvo (1 nominace)

Z došlých nominací bude komisí sportu vybráno k ocení 10 jednotlivců, 5 trenérů, 3 funkcionáři a 5 družstev + jeden absolutní vítěz, který se v pátek 18. 3. 2016 stane Sportovcem roku 2015 naší MČ.

Podmínkou k nominaci je buďto trvalé bydliště v MČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora, nebo členství v některé místní organizaci, která zde sportovní činnost provozuje.

Vaše nominace ať už oddílové, nebo osobní zasílejte do 29. 2. 2016 na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Richard Foltýn – předseda Komise sportu

Sportovní program na ÚNOR:

Městská hala míčových sportů - Vodova:

Basketbal – Bonver ŽBL
6.2. VALOSUN KP Brno : Strakonice 15:30 hod.
aktuálně na: www.valosunbrno.cz
(nová hala)

Házená – Extraliga mužů
13.2. KP Brno : Zubří 17:00 hod.
27.2. KP Brno : Frýdek-Místek 17:00 hod.
aktuálně na: www.kpbrno.cz

Futsal – 1. liga
19.2. Helas Brno : Tango Brno 19:30 hod.
26.2. Tango Brno : Kladno 20:00 hod.
aktuálně na: www.futsalbrno.cz
(nová a stará hala)

Volejbal – extraliga žen
VKKP Brno - nadstavbová část
aktuálně na: www.vkkpbrno.cz
(nová hala)

Florbal – extraliga mužů
14.2. BULLDOGS Brno : Otrokovice 17:00 hod.
28.2. BULLDOGS Brno : Pardubice 17:00 hod.
aktuálně na: www.buldogs.cz
(nová hala)

TIP MĚSÍCE:

Futsal – Brněnské DERBY
19.2. HELAS Brno : TANGO Brno 19:30 hod.
(nová městská hala – Vodova, Brno-Královo Pole)

Richard Foltýn – zastupitel, předseda Komise sportu

val nym cena vlkovéBrněnská basketbalová matadorka Veronika VLKOVÁ (VALOSUN KP Brno) se stala teprve devátou ženou česko-slovenské historie, která pokořila bájnou hranici 6000 ligových bodů.
Ve vítězném zápase v Trutnově zaznamenala potřebných 16 bodů, které ji stačí na celkový součet 6001…!
V pořadí samostatné české ligy jsou před 31letou královopolskou křídelnicí pouze legendární, ale již nehrající - Eva Vítečková a Petra Reisingerová.
Naopak Vlková začala okamžitě navyšovat svoji rekordní ligovou sérii v souboji proti DSK Basketball Nymburk, před kterým jí předal symbolické ocenění předseda klubu Richard Foltýn.

Odbor KČT Moravská Slavia Řečkovice srdečně zve příznivce kratších i delších výletů na 14. ročník Černohorských šlápotů, který začíná pro milovníky výkonnostní turistiky v pátek 26.2.2016 ve 20 hod. 102 km (Řečkovice, Kuřim, Zlobice, Černá Hora, Jedovnice,

Řečkovice) a 27.2.2016 od 6:30 do 10 hod. trasy 54, 45. 34, 24, 14 a 8 km směrem na Černou horu a kratší vzdálenosti. Start i cíl je v sále bývalého pivovaru.

Těšíme se na Vaši účast. Informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 608875157.

Jarek Černý za Odbor Moravské Slavie Řečkovice.

ZŠ Novoměstská uspořádala tradiční třídenní florbalový turnaj o putovní pohár ředitelky školy. Letošního 10. ročníku se zúčastnilo 32 žákovských družstev z brněnských škol. Po devíti letech se týmu Rytířů ze ZŠ Novoměstská splnil sen – konečně vyhráli. Pohár naší paní ředitelky letos neputuje do jiné školy, ale zůstává „doma“.
Naši chlapci nastoupili v osmi utkáních a všechna vyhráli s celkovým skóre 66 : 11.
Celý tým ve složení Kalousek, Mrhálek, Jančařík, Prokeš, Vysloužil,Kotzian, Matuš, Novák, Kolář a bratři Svadbíkovi bojoval s velkým nasazením a sportovním elánem.

Trenéři děkují všem hráčům za vynikající hru a vzornou reprezentaci školy.

Libor Haluza, trenér